CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Ułamek jednak kontuzjowany, Thorssell pojedzie z Wandą

Podczas piątkowego treningu na stadionie SGP Arena w Częstochowie doszło do karambolu z udziałem Sebastiana Ułamka i Rafała Trojanowskiego. W zdarzeniu ucierpiał wychowanek Włókniarza, który z podejrzeniem złamania ręki udał się do szpitala. Pierwsze diagnozy wykluczyły złamanie i mogło się wydawać,  że skończy się na potłuczeniu. Niestety kolejne badania wykazały ostatecznie u Ułamka kontuzję ręki.

Najskuteczniejszy żużlowiec Eko-Dir Włókniarza doznał urazu czwartego i piątek stawu śródręcza. Absencja w startach częstochowianina może potrwać nawet do 6 tygodni. Sam zainteresowany ma jednak nadzieję, że na tor wróci znacznie szybciej.

Lekarze przewidują 5-6 tygodni przerwy, mówili nawet, że lepsze byłoby to złamanie, ale sądzę, że wrócę już na mecz w Daugavpils. Jeżdżę na żużlu ćwierć wieku, przeżyłem mnóstwo kontuzji, przyzwyczaiłem się do życia z bólem. Sugerowałem nawet, że może wystarczy jakaś blokada, silne leki przeciwbólowe i będę mógł pojechać już w niedzielę, lecz stanowczo mnie od tego pomysłu odwiedziono. Zależy mi na startach we Włókniarzu, moja forma rosła, chciałbym dla swoich kibiców jeździć regularnie i zdobywać dużo punktów.

Powiedział na łamach portalu SportoweFakty.wp.pl, Sebastian Ułamek.

Wiadomo już także, że w niedzielnym meczu Eko-Dir Włókniarza ze Speedway Wandą Instal Kraków w miejsce Ułamka wystartuje Szwed Jacob Thorssell dla którego będzie to debiut w drużynie Lwów przed częstochowską publicznością.

SportoweFakty.wp.pl / wlokniarz.com