CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
W czwartek AZS gra z Jaworznem. Celem kolejne punkty

W czwartek AZS gra z Jaworznem. Celem kolejne punkty

Justyna Jaworska

Tauron AZS Częstochowa z dorobkiem 9 punktów zamyka ligową tabelę rozgrywek I ligi. Podopieczni trenera Piotra Łuki kolejnych “oczek” potrzebują więc jak powietrza. Po zwycięstwie Akademików w ostatniej serii spotkań w Kluczborku, częstochowianie będą chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejne punkty. Okazję do ich wywalczenia będą mieli już jutro (tj. 13.12), gdy to po bardzo długiej przerwie wrócą do swojej hali a ich rywalem będzie MCKiS Jaworzno. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.

Postawa częstochowian w trwającym sezonie to chyba największe rozczarowanie ligi. Ubiegłosezonowi mistrzowie w przerwie letniej przeszli kadrową rewolucję, a wokół klubu nie brakowało innych pozasportowych zawirowań. Mimo wszystko chyba nikt nie spodziewał się, że drużyna AZS-u będzie prezentować się tak słabo. Tylko trzy zwycięstwa z czego jedno za trzy punkty i ostatnie miejsce w ligowej tabeli sprawiły, że w klubie zachodzą sukcesywne zmiany. Najpierw podziękowano za współpracę trenerowi Sinanowi Tanikowi, a na jego miejsce zakontraktowano Piotra Łukę. Dziś klub poinformował, że nowym zawodnikiem został atakujący Bruno Romanutii, a dyrektorem sportowym Grzegorz Szymański. Niewykluczone, że w najbliższych dniach kadra zawodnicza powiększy się o kolejne nazwisko. To zabiegi, które mają wydostać drużynę z impasu i powoli piąć się w ligowej klasyfikacji.

Pierwszy mały kroczek w kierunku przełamania drużyna zrobiła w Kluczborku. Choć UKS Mickiewicz przez długi czas był czerwoną latarnią rozgrywek w ostatnich tygodniach znajdował się w niezłej dyspozycji o czym przed meczem świadczyły trzy kolejne zwycięstwa drużyny Mariusza Łysiaka. Wygrana choć nie za pełną pulę powinna jednak w obecnej sytuacji AZS-u cieszyć. Do poprawy sytuacji w ligowej tabeli droga jednak jeszcze daleka. Zespołowi potrzebne są kolejne punkty, a gdzie ich szukać jeżeli nie we własnej hali i to w konfrontacjach z drużynami z dolnych rejonów tabeli? A takie spotkanie przed Akademikami już jutro. MCKiS Jaworzno to jeden z trzech beniaminków, który z dobrym skutkiem zadomowił się w pierwszoligowej rzeczywistości. Zespół trenera Mariusza Łozińskiego ma w swoim dorobku 18 punktów i plasuje się na niezłej 9. pozycji. O tym jak niewygodnym przeciwnikiem jest drużyna z Jaworzna, Akademicy przekonali się dobitnie podczas 2. kolejki rozgrywek gdy to bez większej walki przegrali 0:3. Jaworznianie w trwającym sezonie potrafili pokonać również zespołu z ligowej czołówki takie jak APP Krispol Września czy Gwardia Wrocław.

Siatkarzy Tauron AZS w czwartek czeka więc trudne zadanie. Zespół potracił już jednak w tym sezonie sporo punktów i by wydostać się z ligowe dna na kolejne porażki pozwolić sobie już nie może.

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
9. Sławomir Stolc – przyjmujący
10. Wiktor Siewierski – środkowy
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mateusz Piotrowski – atakujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
16. Chono Penchev – rozgrywający
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
21. Jakub Bik – libero
##. Bruno Romanutti – atakujący

MCKiS Jaworzno
1. Rafał Pawlak – atakujący
2. Karol Borończyk – atakujący
5. Jakub Grzegolec – przyjmujący
6. Przemysław Gepfert – libero
7. Kamil Dębski – przyjmujący
8. Bartosz Zieliński – libero
9. Wiktor Macek – środkowy
10. Tomasz Pizuński – przyjmujący
11. Oskar Wojtaszkiewicz – rozgrywający
12. Paweł Żeliński – środkowy
13. Jakub Czubiński – przyjmujący
14. Bartosz Schmidt – środkowy
15. Mateusz Pietras – atakujący
16. Mariusz Magnuszewski – rozgrywający
18. Sebastian Bartecki – środkowy