W piątek AZS zagra z MKS-em Będzin

W środę siatkarze AZS-u Częstochowa przegrali we własnej hali z Effectorem Kielce (1:3), a już w piątek czeka ich kolejny ligowy pojedynek. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza zagrają w Sosnowcu z drużyną MKS-u Będzin. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00, a bezpośrednią transmisję telewizyjną przeprowadzi stacja Polsat Sport.

W ubiegły weekend częstochowianie wygrywając w Bielsku-Białej przerwali fatalną  serię 14. z rzędu porażek w rozgrywkach ligowych. Szansę na ponowne podreperowanie bilansu punktowego Akademicy mieli także w ostatnią środę, gdy podejmowali we własnej hali kolejną drużynę z dolnych rejonów tabeli, Effectora Kielce. Niestety częstochowianie zawiedli i w starciu z kielczanami nie zdobyli nawet punktu. W pierwszych dwóch setach gracze Bąkiewicza byli niemal tylko tłem dla rywali. Przełamanie przyszło w trzeciej partii. Biało-zieloni byli skuteczniejsi niż wcześniej w ataku i poprawili grę w obronie. W czwartym secie również przeważali. Mieli nawet piłki setowe, nie potrafili jednak ich wykorzystać co przy pierwszej nadarzającej się okazji uczynili goście. Wygrali w czwartej partii 25:27 i w całym spotkaniu 1:3. Taki rezultat przy zwycięstwie BBTS-u Bielsko-Biała nad Politechniką Warszawską oznacza, że częstochowianie nie mają już praktycznie szans na coś więcej niż tylko walkę o przedostatnie miejsce na koniec sezonu i uniknięcie spotkań barażowych z jednym z pierwszoligowców.

Piątkowy rywal Akademików MKS Będzin w trwającym sezonie prezentuje się solidnie. Podopieczni australijskiego szkoleniowca Stelio DeRocco obecnie z dorobkiem 27 punktów plasują się na 11. miejscu. Będzinianie potrafili już sprawić kilka niespodzianek. Bo za takie trzeba uznać zwycięstwo w Jastrzębskim Zdroju, z Cuprum Lubin czy dwukrotnie “urwanie” punktów Indypolowi AZS-owi Olsztyn. Gospodarze do dzisiejszego spotkania na pewno przystąpią w roli faworyta. Pozycja w tabeli, dorobek punktowy czy kadra zawodnicza wszystko to przemawia za MKS-em. Będzinianie mimo, że bez gwiazd i wielkich nazwisk w składzie mają wyrównaną i ciekawą kadrę. Na tle zdziesiątkowanego AZS-u kadrę wyglądającą nawet całkiem okazale. W Sosnowcu AZS ponownie będzie musiał sobie radzić nie tylko bez wykluczonego z gry do końca sezonu Michała Szalachy, ale także bez Stanisława Wawrzyńczyka. Przyjmujący już od kilku dni leczy kontuzję palca.