CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
W piątek debiut trenera Piotra Łuki. AZS zagra w Siedlcach

W piątek debiut trenera Piotra Łuki. AZS zagra w Siedlcach

Justyna Jaworska

W poniedziałek wieczorem Piotr Łuka został nowym trenerem Tauron AZS Częstochowa. Nowy szkoleniowiec na ławce trenerskiej Akademików zadebiutuje już w najbliższy piątek (tj. 30.11) w Siedlcach. Spotkanie pomiędzy drużyną KPS, a Tauron AZS Częstochowa zostanie rozegrane w ramach 12. kolejki rozgrywek I ligi. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18.

Fatalna postawa częstochowskiego zespołu w trwających rozgrywkach prędzej czy później musiała się skończyć decyzją o zwolnieniu trenera Sinana Tanika. Turek, który nie ma bogatego doświadczenia w trenerskim fachu w Częstochowie stanął przed nie lada wyzwaniem. Objął bowiem drużynę, która wygrała ligę sezon wcześniej, ale w przerwie letniej zmieniła się w sposób diametralny. Dodatkowo przez długi czas nie wiadomo było czy zespół w ogóle przystąpi do rozgrywek, a sezon przygotowawczy szkoleniowiec rozpoczął z zaledwie garstką siatkarzy. To wszystko z pewnością nie pomagało Tanikowi, ale trzeba uczciwie przyznać że w roli szkoleniowca AZS-u się po prostu nie sprawdził. Choć zawodnicy pochlebnie wypowiadali się o byłym już trenerze to jednak wyniki nie obroniły trenera Tanika.

Nowy szkoleniowiec Piotr Łuka, podobnie jak Sinan Tanik jest dopiero na początku swojej trenerskiej kariery. W roli szkoleniowca były siatkarz AZS-u zadebiutował wszak w ubiegłym sezonie, gdy to objął zespół Stali Nysa. W przeciwieństwie do Turka, Łuka zna zdecydowanie lepiej realia polskiej ligi i to te na poziomie pierwszoligowym. Ostatnie lata czynnej kariery zawodniczej spędził grając na zapleczu PlusLigi, a jak wspomniano wcześniej pierwsze trenerskie szlify zbierał trenując jedną z pierwszoligowych ekip. W Częstochowie stanie przed trudnym zadaniem. Drużyna Tauron AZS zdaniem wielu ma spory potencjał, ale nie potrafi go pokazać na boisku. Tylko 7 punktów na koncie i 13. miejsce w ligowej tabeli dobitnie obrazują aktualną formę Akademików. Czy trener Łuka będzie potrafił wykrzesać z zespołu więcej niż Sinan Tanik, a AZS odbije się od ligowego dna?

Pierwszą małą próbą dla zespołu i trenera będzie mecz w Siedlcach. Drużyna trenera Witolda Chwastyniaka nie należy bowiem do ligowej czołówki. Z dorobkiem 12 punktów KPS plasuje się obecnie na 10. miejscu w ligowej klasyfikacji. I choć gospodarze jutrzejszego pojedynku potrafili pokonać m.in MKS Ślepsk Suwałki są zespołem który z całą pewnością znajduję się w zasięgu Akademików. Tym bardziej, że częstochowianie mimo, że przegrali ostatni derbowy pojedynek z Norwidem zaprezentowali się naprawdę z dobrej strony. Jeśli gracze Piotra Łuki będą w stanie powtórzyć postawę z tamtego spotkania i choćby w części wyeliminować błędu własne, zwłaszcza w polu serwisowym mogą pokusić się o punkty w Siedlcach. A te byłby przecież bezcenne przed drugą fazą sezonu zasadniczego. w której Tauron AZS będzie się starał powalczyć o opuszczenie strefy spadkowej i bezpieczny ligowy byt.

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksandar Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
9. Sławomir Stolc – przyjmujący
10. Wiktor Siewierski – środkowy
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mateusz Piotrowski – atakujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
16. Chono Penchev – rozgrywający
18. Maciej Borris – środkowy
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
21. Jakub Bik – libero

KPS Siedlce
1. Mateusz Januszewski – libero
2. Roman Oroń – środkowy
3. Krzysztof Antosik – rozgrywający
5. Dawid Wiczkowski – rozgrywający
6. Damian Dobosz – przyjmujący
7. Daniel Grzymała – atakujący
8. Krzysztof Gibek – przyjmujący
9. Patryk Łaba – przyjmujący
10. Bartosz Kowalczyk – atakujący
11. Radosław Sterna – środkowy
14. Jakub Abramowicz – środkowy
17. Shalev Saada – przyjmujący