CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

W piątek drugie podejście – zapowiedź meczu Renault Zdunek Wybrzeże – Eko-Dir Włókniarz

Zły stan gdańskiego toru był powodem odwołania zaplanowanego na minioną niedzielę meczu Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk i Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. Nowy termin rozegrania tego spotkania zaplanowano na najbliższy piątek (22 kwietnia).

O kulisach odwołania niedzielnego meczu napisano bardzo dużo. Oczywiście nie mogło w tego typu sytuacji zabraknąć kontrowersji. Gospodarze ze zrozumiałych względów chwalili decyzję sędziego, z kolei częstochowianie twierdzili, że tor przy odrobinie chęci można było w bardzo krótkim czasie doprowadzić do stanu używalności.

Ilu zainteresowanych, tyle zdań i opinii, dlatego należy jak najszybciej skupić się na tym, co czeka kibiców obu drużyn w najbliższy piątek. Jednego możemy być pewni — tym razem pogoda nie przeszkodzi w rozegraniu zaległego hitu 4. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Sztaby szkoleniowe obu zespołów nie zdecydowały się na zmiany w awizowanych zestawieniach. Warto jednak pamiętać, że w składach można dokonać dwóch zmian. O ile w zestawieniu częstochowskiej drużyny nie należy spodziewać się roszad, o tyle w ekipie dowodzonej przez Grzegorza Dzikowskiego nastąpi zapewne korekta pod numerem 12. Miejsce Andersa Thomsena zajmie najprawdopodobniej doświadczony Magnus Zetterstroem.

W przeddzień meczu w Gdańsku odbędą się ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. W kontekście piątkowego meczu, kibice obu drużyn będą się bacznie przyglądać potyczkom zawodników Wybrzeża i Włókniarza. I tak w Łodzi Sebastian Ułamek zmierzy się z Oskarem Fajferem, w Opolu pod taśmą ustawią się Hubert Łęgowik i Krzysztof Jabłoński, w Pile z kolei Artur Czaja i Mateusz Borowicz zmierzą się z Dominikiem Kossakowskim i Kamilem Brzozowskim.

Analizując dotychczasowe wyniki Renault Zdunek Wybrzeża, faworytem meczu wydają się być gdańszczanie. Argumentem przemawiającym za Gdańskiem jest nie tylko mocny i wyrównany skład, ale przede wszystkim atut w postaci toru. Włókniarze z kolei jadą na to spotkanie z nastawieniem zmazania plamy po blamażu w Pile. Czy uda im się sprawić niespodziankę? Odpowiedź na to pytanie poznamy w piątkowy wieczór.

Awizowane składy:

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Artur Czaja
2. Sebastian Ułamek
3. Jacob Thorssell
4. Daniel Jeleniewski
5. Tomas Jonasson
6. Oskar Polis

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Linus Sundstroem
10. Krzysztof Jabłoński
11. Oskar Fajfer
12. Anders Thomsen
13. Renat Gafurov
14. Dawid Wawrzyniak

Pierwszy bieg piątkowego pojedynku rozpocznie się o godzinie 17.30, natomiast prezentacja zawodników o 17.15.