CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

W piątek inaguracyjny turniej Speedway Best Pairs Cup

W najbliższy piątek na toruńskiej MotoArenie rozegrany zostanie pierwszy z trzech tegorocznych turniejów cyklu Speedway Best Pairs Cup. Jedynym przedstawicielem Włókniarza w tych zawodach będzie Michael Jepsen Jensen. Z powodu kontuzji z udziału w imprezie zmuszony był się wycofać Grigorij Łaguta.

Inauguracyjny turniej Speedway Best Pairs Cup, który przed rokiem również rozegrano w Toruniu przyniósł ogromny sukces nie tylko organizacyjny, ale przede wszystkim medialny. Dzięki stacji Eurosport zmagania najlepszych duetów świata obejrzało ponad 4 mln widzów w 70 krajach świata. Produkt sprzedał się znakomicie, dlatego twórca imprezy – firma Onet Sport w porozumieniu z telewizją rozszerzyła formułę turnieju. W sezonie 2014 żużlowcy rywalizujący w Speedway Best Pairs Cup zawitają również do niemieckiego Landshut (10 maja) i szwedzkiej Eskilstuny (23 maja).

Na starcie piątkowego turnieju staną Duńczycy, Niemcy, Szwedzi, Rosjanie, Łotysze, Australijczycy i ubiegłoroczni zwycięzcy – Polacy. Trener naszej reprezentacji, Marek Cieślak uznał, że zwycięskiego składu się nie zmienia i podobnie jak przed rokiem postawił na duet miejscowego Unibaksu – Tomasza Golloba i Adriana Miedzińskiego. Rezerwowym będzie Patryk Dudek.

Co do faworyta turnieju, to zdania są dość podzielone. Ekipy są bowiem tak wyrównane, że o końcowym sukcesie jednej z nich mogą decydować przysłowiowe detale. Nie mniej w gronie potencjalnych zwycięzców upatruje się Polaków, którzy powinni wykorzystać atut własnego toru. Na przysłowiowym “papierze” bardzo groźni wydają się być Duńczycy, którzy posiadają w swoich szeregach znakomicie dysponowanych Nickiego Pedersena i Nielsa Kristiana Iversena. W obwodzie pozostaje natomiast nieobliczalny Michael Jepsen Jensen. Chrapkę na najwyższy stopień podium mają zapewne Australijczycy. Duet Chris Holder – Darcy Ward zna toruński owal jak własną kieszeń, co będzie ich ogromnym atutem.

Jeszcze kilka tygodni temu w gronie faworytów upatrywano reprezentację Rosji. Niestety, kontuzja Grigorija Łaguty obniżyła wysokie notowania tej ekipy. W opinii wielu fachowców młodszy z klanu Łagutów – Artiom nie będzie w stanie udźwignąć ciążącej na nim presji. Rosjan przekreślać jednak nie należy, tym bardziej że w Toruniu wystartuje Emil Sajfutdinow.

Lista startowa:

Polska:
1. Tomasz Gollob
2. Adrian Miedziński
15. Patryk Dudek

Łotwa:
3. Kjastas Puodżuks
4. Andrzej Lebiediew
16. Maksim Bogdanow

Dania:
5. Nicki Pedersen
6. Niels Kristian Iversen
17. Michael Jepsen Jensen

Australia:
7. Chris Holder
8. Darcy Ward
18. Cameron Woodward

Szwecja:
9. Andreas Jonsson
10. Antonio Lindbaeck
19. Peter Ljung

Rosja:
11. Emil Sajfutdinow
12. Artiom Łaguta
20. Aleksandr Łoktajew

Niemcy:
13. Martin Smolinski
14. Kevin Woelbert
21. Max Dilger

Początek: 19.00
Dodatkowe informacje: speedwaypairs.com