CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

W sobotę FIM WSL. W barwach Vetlandy wystartuje Thomas H. Jonasson

W sobotę (23 kwietnia) na torze w Wolsflake rozegrany zostanie turniej FIM World Speedway League. W ekipie szwedzkiej Vetlandy zaprezentuje się zawodnik Eko-Dir Włókniarza Częstochowa, Thomas H. Jonasson.

Będzie to już trzecia edycja zmagań w ramach World Speedway League. Inauguracyjny turniej odbył się dwa lata temu w Zielonej Górze, a w roku 2015 żużlowcy rywalizowali  na torze gorzowskiej Stali.

World Speedway League to niezwykle dynamicznie rozwijające się przedsięwzięcie, które z roku na rok zyskuje coraz większą renomę sportową. O sportową wartość sobotnich zawodów również można być spokojnym. O miano najlepszej drużyny świata powalczą Fogo Unia Leszno, Belle Vue Aces, Munkebo Speedway Club i Elit Vetlanda.

Elit Vetlanda z  Thomasem H. Jonassonem jest głównym faworytem do zwycięstwa. W ekipie mistrza Szwecji aż roi się od wielkich żużlowych nazwisk. W kadrze dowodzonej przez Mikaela Wirebranda znajdują się oprócz Jonassona również Bartosz Zmarzlik, Janusz Kołodziej, Artiom Łaguta i przede wszystkim Indywidualny Mistrz Świata, Tai Woffinden.

Nie bez szans w starciu z mocnymi Szwedami są zawodnicy Fogo Unii Leszno. Liderami “Byków” powinni być doskonale znani w Częstochowie, Nicki Pedersen i Peter Kildemand. Skład dowodzony przez Adama Skórnickiego i Romana Jankowskiego uzupełnią Grzegorz Zengota, Piotr Pawlicki i Tobiasz Musielak.

Na ogromny doping niemieckich kibiców będzie mógł zapewne liczyć Martin Smoliński. Niemiecki zawodnik wespół z Hansem Andersenem i Kennethem Bjerre mają stanowić o sile duńskiego Munkebo Speedway Club. Skład sobotnich zawodów uzupełni Belle Vue Aces. Liderami tego zespołu powinni być doświadczeni, Matej Zagar i Scott Nicholls.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
Grzegorz Zengota
Piotr Pawlicki
Nicki Pedersen
Peter Kildemand
Tobiasz Musielak

Elit Vetlanda:
Tai Woffinden
Bartosz Zmarzlik
Thomas H. Jonasson
Artiom Łaguta
Janusz Kołodziej

Munkebo Speedway Club:
Hans Andersen
Kenneth Bjerre
Anders Thomsen
Kenni Larsen
Martin Smolinski

Belle Vue Aces:
Scott Nicholls
Craig Cook
Max Fricke
Matej Zagar
Steve Worrall

Początek zawodów: 15.30.