CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

W sobotę Grand Prix Europy w Bydgoszczy

W najbliższą sobotę (26 kwietnia) na torze w Bydgoszczy rozegrana zostanie 2. eliminacja tegorocznego cyklu Grand Prix. W zawodach wystartuje trzech Polaków: Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak i Adrian Miedziński.

Bydgoskie Grand Prix urasta do miana żużlowego klasyka. Sobotni turniej będzie bowiem 16 w historii całego cyklu. Wielkim nieobecnym zawodów będzie prawdziwy dominator owalu przy ul. Sportowej – Tomasz Gollob, który siedmiokrotnie wygrywał turniej Grand Prix. W przeszłości triumfowali również m.in. Billy Hamill, Greg Hancock, Hans Nielsen, Jason Crump, Nicki Pedersen, Andreas Jonsson i Emil Sajfutdinow.

Niestety ze startu w tegorocznym cyklu Grand Prix zrezygnowali wspomniani Gollob i Sajfutdinow. Absencja obu zawodników będzie bez wątpienia ogromną stratą dla bydgoskiego turnieju. Rozgoryczeni brakiem obu zawodników będą przede wszystkim kibice miejscowej Polonii, w której piękne lata kariery spędził zarówno Gollob, jak i Sajfutdinow.

Pod nieobecność ikony polskiego speedwaya, oczy polskich kibiców będą zwrócone na trójkę naszych reprezentantów, czyli Jarosława Hampela, Krzysztofa Kasprzaka i startującego z “dziką kartą” Adriana Miedzińskiego. Wydaje się, że spośród wymienionej trójki największe szanse na udział w finałowym biegu ma Kasprzak, który znakomicie zainaugurował tegoroczny cykl Grand Prix. Na torze w nowozelandzkim Auckland, “Kasper” uplasował się na znakomitym trzecim miejscu, co dało mu pozycję wicelidera w generalnej klasyfikacji cyklu.

Z pozycji lidera do zawodów przystąpi Nicki Pedersen. Duńczyk znajduje się w znakomitej dyspozycji i z całą pewnością jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. W gronie zawodników, którzy myślą zapewne o wygranej w Bydgoszczy znajdują się również: Greg Hancock, Niels Kristian Iversen, Chris Holder i Darcy Ward i Kenneth Bjerre.

Do walki o najwyższe cele mogą się także włączyć aktualny mistrz świata, Tai Woffinden, Fredrik Lindgren i Andreas Jonsson. Ten ostatni przez wiele sezonów był filarem miejscowej Polonii i powinien wykorzystać znajomość bydgoskiego toru.

Przed sobotnim Grand Prix wiele mówi się o sensacyjnym zwycięzcy z Auckland – Marinie Smolińskim. Niemiec będzie chciał udowodnić , że wygrana w Nowej Zelandii nie była dziełem przypadku.

Lista startowa:
1. (#37) Chris Harris (Wielka Brytania)
2. (#66) Fredrik Lindgren (Szwecja)
3. (#5) Nicki Pedersen (Dania)
4. (#507) Krzysztof Kasprzak (Polska)
5. (#45) Greg Hancock (USA)
6. (#100) Andreas Jonsson (Szwecja)
7. (#55) Matej Zagar (Słowenia)
8. (#1) Tai Woffinden (Wielka Brytania)
9. (#88) Niels Kristian Iversen (Dania)
10. (#16) Adrian Miedziński (Polska)
11. (#91) Kenneth Bjerre (Dania)
12. (#23) Chris Holder (Australia)
13. (#33) Jarosław Hampel (Polska)
14. (#75) Troy Batchelor (Australia)
15. (#84) Martin Smolinski (Niemcy)
16. (#43) Darcy Ward (Australia)

17. (#17) Szymon Woźniak (Polska)
18. (#18) Paweł Przedpełski (Polska)

Początek: godz. 19:00.