CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

W sobotę PK The Final Word. Do Ostrowa wybierają się Jonsson i Holta

W najbliższą sobotę (1 kwietnia) żużlowe emocje w Ostrowie Wielkopolskim. Punktualnie o godzinie 16.00 rozpocznie się turniej pożegnalny Petera Karlssona. W stawce zaproszonych zawodników znajduje się dwóch reprezentantów częstochowskiego Włókniarza – Andreas Jonsson i Rune Holta.

48-letni Karlsson powoli żegna się z zawodowym uprawianiem pięknej dyscypliny, jaką bez wątpienia jest żużel. Pierwszym etapem szykującego się do żużlowej emerytury Szweda, był rozegrany przed dwoma tygodniami turniej w angielskim Wolverhampton. Teraz przyszedł czas na Ostrów, który w sercu sympatycznego “Okularnika” zajmuje szczególne miejsce. Zawodnik, barwy ostrowskiego klubu reprezentował w latach 2005-2007 i 2012-2014. W swojej bogatej karierze startował również w zespołach z Bydgoszczy, Piły, Torunia, Rybnika, Tarnowa, Lublina, Gorzowa i Częstochowy.

Drogi Rune Holty i Petera Karlssona w rozgrywkach polskiej ligi schodziły się dwukrotnie. Popularni „Rysiek” i „Okularnik” wspólnie reprezentowali barwy Stali Gorzów (2008) i Włókniarza Częstochowa (2010). Jonsson z kolei u boku Karlssona wywalczył dwa złote medale Drużynowego Pucharu Świata.

Kibice, którzy w sobotnie popołudnie zawitają na Stadion Miejski w Ostrowie, będą świadkami sporych emocji. Karlsson na swój turniej, zaprosił bowiem tuzy światowego speedwaya. W drużynie TŻ Ostrovia  zaprezentuje się dwóch mistrzów świata – Greg Hancock i Tai Woffinden. W składzie Ostrovii znalazło się również miejsce dla byłego mistrza Polski, wychowanka ostrowskiego klubu, Tomasza Jędrzejaka.

O sile drużyny PK Friends powinni stanowić wspomniani Jonsson i Holta. Norweg z polskim paszportem miał okazję przywdziewać plastron ostrowskiego klubu w sezonie 2015. Zestawienie PK Friends uzupełnią ponadto Maksym Drabik, Tomasz Gapiński, Bjarne Pedersen i Mikkel Michelsen.

DRUŻYNA PK FRIENDS
1. Andreas Jonsson
2. Rune Holta
3. Mikkel Michelsen
4. Bjarne Pedersen
5. Tomasz Gapiński
6. Maksym Drabik
7. Broc Nicol
8. Jędrzej Zając

TŻ OSTROVIA
1. Peter Karlsson
2. Patryk Dolny
3. Tomasz Jędrzejak
4. Zbigniew Suchecki
5. Tai Woffinden
6. Greg Hancock
7. Kamil Brzozowski
8. Łukasz Sówka