CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

W sobotę powalczą o Szablę Kmicica

W ostatnią sobotę maja (tj. 30.05) na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej wszyscy fani czarnego sportu w Częstochowie po raz drugi w tym sezonie będą mogli obejrzeć zawody żużlowe. Miesiąc po rozegraniu memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego tym razem przyszedł czas na pierwszy turniej o Szablę Kmicica. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 16.

Podobnie jak w przypadku kwietniowego memoriału na liście startowej próżno szukać zawodników z najwyższej światowej półki. Mimo to zawody zapowiadają się niezwykle ciekawie. Dobremu widowisku na pewno sprzyjać będzie częstochowski tor, który przy odpowiednim przygotowaniu jest wręcz wymarzony do walki, która to przecież jest solą tego sportu.

W gronie uczestników znalazło się dwóch żużlowców z PGE Ekstraligi, Daniel Jeleniewski z GKM Grudziądz oraz Łukasz Sówka z PGE Stali Rzeszów. Jednak to nie oni są zaliczani do faworytów imprezy. W tym gronie wymienia się nazwiska żużlowców, którzy w przeszłości przez długi czas byli związani z częstochowskim klubem. Chodzi oczywiście o Rune Holtę z Ostrovii Ostrów i Sebastiana Ułamka z ŻKS ROW-u Rybnik. Na liście startowej nie brakuje również niespodziewanego zwycięzcy memoriału Idzikowskiego i Czernego, Mateusza Szczepaniaka. Wychowanek pilskiej Polonii w minioną niedzielę wraz z Rune Holtą poprowadził ostrowski klub do zwycięstwa na trudnym terenie w Bydgoszczy. Młodszy z braci Szczepaników potwierdził tym samym swoją dobrą dyspozycję w trwającym sezonie i w sobotę przy Olsztyńskiej znów może pokusić się o niespodziankę.

W premierowym turnieju o Szablę Kmicica ujrzymy także jednego z pupili miejscowej publiczności, Rafała Szombierskiego oraz najstarszego zawodnika polskiej ligi Piotra Śwista. W stawce uczestników nie mogło zabraknąć również zawodników, którzy wciąż związani są z częstochowską drużyną, a więc Oskara Polisa, Przemysława Portasa i Rafała Malczewskiego.

Lista startowa:
1. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa)
2. Daniel Jeleniewski (GKM Grudziądz)
3. Michał Szczepaniak (Ostrovia Ostrów)
4. Przemysław Portas (Włókniarz Częstochowa)
5. Rafał Malczewski (Włókniarz Częstochowa)
6. Zbigniew Suchecki (Start Gniezno)
7. Mateusz Szczepaniak (Ostrovia Ostrów)
8. Łukasz Sówka (Stal Rzeszów)
9. Rune Holta (Ostrovia Ostrów)
10. Robert Miśkowiak (Polonia Bydgoszcz)
11. Piotr Świst (Polonia Piła)
12. Nicklas Porsing (Ostrovia Ostrów)
13. Sebastian Ułamek (ROW Rybnik)
14. Roman Chromik (ROW Rybnik)
15. Karol Baran (Stal Rzeszów)
16. Rafał Szombierski (ROW Rybnik)

Bilety:
normalny – 15 zł
ulgowy – 10 zł
program – 3 zł
Dzieci do lat 12-stu – wstęp wolny