CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

W środę AZS zagra w Bełchatowie

Runda zasadnicza rozgrywek PlusLigi wielkimi krokami zbliża się do końca. Siatkarzy AZS-u Częstochowa w końcówce fazy zasadniczej czekają trudne spotkania. Pierwsze z nich już w najbliższą środę (tj. 19.02) w Bełchatowie z aktualnym liderem tabeli drużyną PGE Skry. Początek meczu o 18.

Częstochowianie już jakiś czas temu pogrzebali swoje szansę na awans do fazy play off. Podopieczni trenera Marka Kardosa rozgrywki PlusLigi 2013/2014 zakończą w dolnej części tabeli. Jednak zanim akademicy przystąpią do spotkań w play down czekają ich jeszcze trzy pojedynki w rundzie zasadniczej. Trzy bardzo trudne pojedynki. Wyjazdy do Bełchatowa i Jastrzębia oraz mecz przed własną publicznością z będącym na fali wznoszącej Transferem Bydgoszcz.

Jutro częstochowianie zagrają na boisku lidera rozgrywek. Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji będą siatkarze PGE Skry. Bełchatowianie walczą z Asseco Resovią Rzeszów o wygranie sezonu zasadniczego. Dlatego do spotkania z AZS-em podopieczni trenera Miguela Falascki przystąpią w pełni skoncentrowani i zmobilizowani. Dodatkowo gracze Skry wyjdą jutro na parkiet podbudowani serią trzech zwycięstw z rzędu w lidze oraz awansem do półfinału rozgrywek Pucharu CEV.

AZS z kolei ostatnio nie ma powodów do zadowolenia. Akademicy przegrali cztery mecze z rzędu, choć w ostatnim starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zagrali nieźle i stoczyli wyrównany bój z wicemistrzami Polski. Niestety dla zawodników i kibiców starczyło to do zaledwie zwycięstwa w jednej partii.

PGE Skra Bełchatów
2. Wlazły Mariusz
3. Pietrzak Łukasz
4. Pliński Daniel
5. Tuia Samuel
6. Kłos Karol
7. Conte Facundo
8. Wrona Andrzej
9. Muzaj Maciej
10. Uriarte Nicolas
11. Antiga Stephane
12. Włodarczyk Wojciech
15. Brdovic Aleksa
16. Zatorski Paweł
17. Maćkowiak Jędrzej
18. Konieczny Dawid

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub