CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

W środę AZS zagra w Gdańsku z Lotosem

AZS Częstochowa przegrał sześć ostatnich spotkań i nad ostatnim w ligowej tabeli Espadonem Szczecin ma zaledwie dwa punkty przewagi. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza by wkrótce nie spać na ligowe dno potrzebują zwycięstw. W najbliższej kolejce będzie to jednak trudne zadanie, gdyż częstochowianie zagrają na wyjeździe z Lotosem Treflem Gdańsk. Początek meczu w środę (tj. 14.12) o godzinie 18:30.

Choć drużyna prowadzona przez włoskiego szkoleniowca Andrea Anastasiego w tym sezonie nie prezentuje się tak dobrze jak rok czy dwa sezony temu, to jednak wciąż ekipa która nawet faworytom jest w stanie “napsuć krwi”. Reprezentant kraju Mateusz Mika, byli reprezentanci drużyny narodowej Piotr Gacek i Wojciech Grzyb, czy doświadczony słowacki rozgrywający Michał Masny – te nazwiska mówią same za siebie. Nie ulega wątpliwości że w jutrzejszym pojedynku zdecydowanym faworytem będą gdańszczanie. AZS by nie znaleźć się w ligowym ogoni musi jednak zacząć punktować, również w starciu z ekipami wyżej notowanymi od siebie.

Częstochowianie w ostatniej kolejce mimo, że ostatecznie ulegli Skrze Bełchatów (1:3) zaprezentowali się naprawdę dobrze. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby Akademicy wyeliminowali ze swojej gry przestoje, podczas których w jednym ustawieniu zespół potrafi stracić nawet 5-6 punktów. Tak było w trzecim i czwartym secie spotkania ze Skrą oraz we wcześniejszym meczu z Espadonem Szczecin. Jeśli AZS pozbędzie się tego mankamentu w Gdańsku wcale nie musi być przysłowiowym “chłopcem do bicia”. Lotos Trefl choć ma swoich szeregach klasowych zawodników w trwającym rozgrywkach PlusLigi prezentuje się dość przeciętnie. Gdańszczanie mają w swoim dorobku 18 punktów i plasują się na 8. miejscu. To, że w Trójmieście można zwyciężyć i to za pełną pulę pokazał nie tak dawno beniaminek z Katowic, który pod koniec listopada ograł Lotos 0:3. W ostatniej kolejce gracze Andrea Anastasiego ponownie schodzili z parkietu pokonani. W miniony piątek jutrzejszy rywal Akademików przegrał w Olsztynie z AZS-em 2:3.

Lotos Trefl Gdańsk
1. Patryk Niemiec
2. Wojciech Grzyb
3. Piotr Gacek
4. Przemysław Stępień
5. Bartosz Pietruczuk
6. Szymon Jakubiszak
7. Damian Schulz
8. Maciej Ptaszyński
9. Dmytro Pashytskyy
10. Bartosz Gawryszewski
13. Szymon Romać
15. Mateusz Mika
16. Fabian Majcherski
17. Miłosz Hebda
20. Michał Masny

AZS Częstochowa
1. Tomasz Kowalski
2. Łukasz Polański
3. Stanisław Wawrzyńczyk
5. Mykoła Moroz
6. Adam Kowalski
7. Michał Szalacha
9. Paweł Adamajtis
10. Bartosz Buniak
12. Kamil Ociepka
13. Rafał Szymura
14. Oleksandr Grebeniuk
15. Bartłomiej Janus
16. Adrian Szlubowski
17. Konrad Buczek