CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

W środę trening punktowany Włókniarza ze Stalą Gorzów

W najbliższą środę na torze w Częstochowie odbędzie się trening punktowany, w którym zmierzą się miejscowy Włókniarz ze Stalą Gorzów. Początek o godzinie 15.00.

Pierwotnie zawody te miały się odbyć w minioną niedzielę, ale na przeszkodzie w ich rozegraniu stanęły opady deszczu. W środę pogoda w Częstochowie ma ulec zdecydowanej poprawie, dlatego nic nie powinno przeszkodzić w rozegraniu rewanżowego spotkania.

Do pierwszego treningu pomiędzy drużynami Stali i Włókniarza doszło w miniony piątek na torze w Gorzowie Wielkopolskim. Lepsi okazali się wówczas podopieczni Piotra Palucha, którzy pokonali Lwy 48:42.

Jedni i drudzy przystąpili do tego spotkania w dość mocno okrojonych składach. W zespole Stali zabrakło Mateja Zagara i Tomasza Gapińskiego. W ekipie gości odczuwalny był braki liderów w postaci Grigorija Łaguty, Rune Holty i Michaela Jepsena Jensena.

W środowym rewanżu będzie podobnie. Gorzowianie do Częstochowy zawitają bez Nielsa Kristiana Iversena i Mateja Zagara. Pod ich nieobecność kluczowe role powinni odegrać Krzysztof Kasprzak, Piotr Świderski i Bartosz Zmarzlik, którzy na częstochowskim torze czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Trenera Piotra Palucha będzie chciał również przekonać do siebie Linus Sundstroem, który bezbarwnie zaprezentował się podczas pierwszego test-meczu.

W bardzo eksperymentalnym składzie do spotkania przystąpią podopieczni Piotra Żyty i Jarosława Dymka. Kibiców Włókniarza najbardziej rozwścieczyła nieobecność Holty i Jensenem. W ich opinii absencja tych zawodników spowodowana jest kłopotami finansowymi częstochowskiego klubu.

Sztab szkoleniowy Włókniarza o aktualnej sytuacji kadrowej wypowiada się dość niechętnie i zmuszony jest do “łatania” zespołu zawodnikami z zewnątrz. Przeciwko Stali gościnnie w ekipie gospodarzy zaprezentują się Nicki Pedersen i Andrzej Lebiediew. Debiutanckiego występu przed częstochowską publicznością w barwach Włókniarza nie zaliczy również Peter Kildemand, który w dniu treningu weźmie udział w oficjalnej prezentacji drużyny Fjelsted Speedway Klub. W awizowanym zestawieniu próżno także szukać Rafała Szombierskiego. Popularny “Szumina” jak informuje klub wciąż przebywa na zwolnieniu lekarskim.

W roli kibica na częstochowskiej SGP Arenie pojawi się kontuzjowany Grigorij Łaguta. Rosjanin w ubiegły czwartek przeszedł operację stawu skokowego. – Lekarze mi powiedzieli, że dwa tygodnie od operacji mogę już normalnie chodzić. Zresztą ja nie zamierzam siedzieć w domu. W środę w Częstochowie jest sparing i przyjadę go obejrzeć. Zobaczę, jak chłopaki sobie radzą – poinformował na łamach oficjalnej strony Włókniarza, starszy z braci Łagutów.

Awizowane składy:

Stal Gorzów
1. Piotr Świderski
2. Patryk Karczmarz
3. Krzysztof Kasprzak
4. Łukasz Kaczmarek
5. Linus Sundstroem
6. Adrian Cyfer
7. Bartosz Zmarzlik

Włókniarz Częstochowa
9. Nicki Pedersen (gość)
10. Andrzej Lebiediew (gość)
11. Mirosław Jabłoński
12. Hubert Łęgowik
13. Grzegorz Walasek
14. Rafał Malczewski

Wejście na stadion od godziny 14:00 przez główną bramę od ulicy Orlik-Ruckemanna. Wstep 10 złotych, posiadacze karnetów za darmo.