CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Wielka bitwa już jutro

W środę o godzinie 19:00, Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się w Ostrowie Wielkopolskim z Rosją. To ostatni mecz biało-czerwonych przed finałem Drużynowego Pucharu Świata, który zaplanowano na 8 lipca w Lesznie.

Środowe spotkanie będzie trzecim meczem Polaków w tym sezonie. W poprzednich dwóch pojedynkach, podopieczni Marka Cieślaka wygrali w Zielonej Gorze z drużyną Reszty Świata 46:44 oraz pokonali w Krakowie reprezentację Australii 49:41.

Na mecz w Ostrowie Wielkopolskim, trener Marek Cieślak zdecydował się powołać czwórkę zawodników z  Grand Prix oraz Janusza Kołodzieja i Przemysława Pawlickiego. Wszyscy ci zawodnicy, startowali już w tym roku w biało-czerwonych barwach w meczach towarzyskich.

-Patrząc na ostatnie zawody oraz na podium podczas Grand Prix Łotwy w Daugavpils, można powiedzieć, że z formą chłopaków wszystko jest ok. Do finału mamy jednak niecały miesiąc, który może dużo zmienić, poczekajmy więc parę chwil z dokładną oceną formy kadry. Współczuję trenerowi Cieślakowi, który stanie przed bardzo trudnym wyborem – powiedział Patryk Dudek.

Skład Rosjan opierać się będzie na Grigoriju oraz Artemie Laguta, którzy decydować będą o sile drużyny. Resztę składu naszego środowego przeciwnika uzupełnią Renat Gafurow, Wadim Tarasienko, Wiktor Kułakow oraz Andriej Kudriashow.

– Nasza drużyna składa się z bardzo dobrych i walecznych zawodników i każdy z nas będzie stanowić o jej sile – powiedział Grigorij Laguta.

Przed meczem dojdzie do wprowadzenia kolejnego zasłużonego polskiego zawodnika do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Jak dotąd pamiątkowe patery oraz tytuł Wybitnego Reprezentanta otrzymali Andrzej Huszcza oraz Paweł Waloszek.

Wciąż w sprzedaży są bilety na mecz Polska – Rosja. Nabywać je można za pomocą dwóch portali: www.kupbilet.pl oraz www.bilety.tzostrovia.pl.

Ceny biletów przedstawiają się następująco:

35 PLN – bilet normalny

25 PLN – bilet ulgowy (dla młodzieży do 18. roku życia, uczniów i studentów do 25. roku życia, emerytów i rencistów)

70 PLN – bilet na Trybunę Główną

Awizowane składy:

Polska:
9. Maciej Janowski
10. Przemysław Pawlicki
11. Bartosz Zmarzlik
12. Janusz Kołodziej
13. Patryk Dudek
14. Piotr Pawlicki

Rosja:
1. Andriej Kudriashow
2. Artem Laguta
3. Wiktor Kułakow
4. Renat Gafurow
5. Wadim Tarasienko
6. Grigorij Laguta

źródło: informacja prasowa