CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Włókniarz buduje skład na przyszły sezon. Lindgren i Zagar zostają w Częstochowie

Włókniarz buduje skład na przyszły sezon. Lindgren i Zagar zostają w Częstochowie

Patryk Kowalski

forBET Włókniarz Częstochowa przegrał rywalizację o brązowy medal i tegoroczny sezon PGE Ekstraligi zakończył na czwartym miejscu. Działacze Lwów już jednak myślą o kolejnym sezonie. Przed dzisiejszym rewanżowym spotkaniem ze Spartą Wrocław prezes klubu Michał Świącik ogłosił, że w przyszłym sezonie nadal w biało-zielonych barwach startować będą Fredrik Lindgren i Matej Zagar. Ważną umowę na przyszły rok ma również Leon Madsen. Choć sezon 2018 zakończył się dzisiaj to już teraz można powiedzieć, że skład Włókniarz na przyszłoroczne rozgrywki się krystalizuje.

Madsen, Lindgren i Zagar to najskuteczniejsi zawodnicy forBET Włókniarza w tegorocznym sezonie PGE Ekstraligi. To oni w przyszłym roku ponownie mają stanowić główną siłę uderzeniową drużyny. Działacze nie ukrywają, że chętnie w swoim zespole widzieliby również Adriana Miedzińskiego. Jeżeli rozmowy z wychowankiem Apatora Toruń zakończą się sukcesem do obsadzenia pozostanie już tylko jedno miejsce dla krajowego seniora. Po bardzo słabym sezonie nikłe szansę na angaż na kolejny rok ma bowiem Tobiasz Musielak. Zmiany nastąpią również w formacji młodzieżowej. Liderem grupy juniorów ma być Michał Gruchalski, dla którego sezon 2019 będzie ostatnim w gronie młodzieżowców. Miejsce Bartosza Świącika, który w przyszłym roku będzie już seniorem, ma zająć utalentowany Bartłomiej Kowalski. 16-letni żużlowiec zdobywał w tym roku punkty dla pierwszoligowej Wandy Kraków.

Kibiców w Częstochowie może zaniepokoić pomeczowa wypowiedź trenera Marka Cieślaka. Szkoleniowiec Włókniarza na antenie stacji nsport otwarcie przyznał, że jego relacje z właścicielami klubu nie układają się najlepiej i jego dalsza praca w Częstochowie stanęła pod znakiem zapytania.