CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz chce przyciągnąć nowych kibiców

Dla częstochowskiego żużla sezon 2014 był jednym z najczarniejszych w historii. Włókniarz po wielu latach startów w najwyższej klasie rozgrywkowej został bowiem zdegradowany do II ligi. To, czy uda się odbudować pozycję klubu na żużlowej mapie Polski, zależy przede wszystkim od działaczy Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Już dziś wiadomo, że będzie to zadanie bardzo trudne.

Zbudowanie odpowiedniego budżetu, zatrzymanie starych i pozyskanie nowych sponsorów, to wydawać by się mogło sztandarowe zadania jakie stoją przed działaczami Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Nikt nie ma oczywiście wątpliwości, że w przypadku Włókniarza tym najważniejszym sponsorem w sezonie 2015 mają być kibice. Tegoroczna frekwencja na stadionie SGP Areny, ma dać bowiem odpowiedź, jaka przyszłość czeka częstochowski żużel.

Jak ważni dla funkcjonowania klubu są kibice, zdaje sobie doskonale sprawę prezes SCKM Włókniarz, Michał Świącik. Włókniarz chce nie tylko zatrzymać “sprawdzonych” kibiców, ale i przyciągnąć nowych, w tym najmłodszych. – Od zawsze zabiegałem o to, aby dzieci do 12. roku życia mogły wchodzić na zawody za darmo. To właśnie wtedy kształtują się postawy kibicowskie, które nierzadko pozostają na całe życie. Jeśli ja będę dalej prezesem tego klubu, będę dążył do tej pięknej tradycji, jaką było chodzenie na żużel całymi rodzinami – powiedział Michał Świącik.

Znakomitym pomysłem wielu klubów, jest od jakiegoś czasu propagowanie danej dyscypliny poprzez zapraszanie na mecze całych szkół. Program ten chcą również wdrożyć w Częstochowie. – Chcemy, aby na każdy mecz zapraszać jedną, dwie szkoły. Wszyscy uczniowie danej szkoły mieliby zapewnione darmowe wejście na zawody. Jeśli z tej grupy 5 procent powróci na stadion i zostanie kibicami to już jest duże wsparcie finansowe dla klubu w przyszłości. Naszym celem jest zarażanie żużlem jak największej liczby potencjalnych kibiców – dodał Świącik.

źródło: czestochowskie24.pl