CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Włókniarz dogadał się z trójką liderów

Włókniarz dogadał się z trójką liderów

Jacek Winiarski

Od wczoraj do sympatyków Eltrox Włókniarza napływają z częstochowskiego klubu bardzo dobre informacje. Po finalizacji rozmów dotyczących aneksu finansowego do kontraktu na sezon 2020 z Pawłem Przedpełskim, sternicy Lwów dzisiaj i wczoraj porozumieli się z trójką liderów biało-zielonych: Leonem Madsenem, Fredrikiem Lindgrenem i Jasonem Doyle’m. Tym samym drużynie prowadzonej przez trenera Marka Cieślaka do zamknięcia składu, który w Częstochowie budowano w ostatnim zimowym oknie transferowym, pozostało jeszcze osiągnięcie porozumienie z Rune Holtą.

Jako pierwszy spośród liderów Włókniarza z klubem porozumiał się Leon Madsen. Po kilku godzinach klub ogłosił kolejne porozumienie, tym razem z Fredrikiem Lindgrenem. Przypomnijmy, że dla Duńczyka sezon 2020 będzie czwartym w barwach Lwów, natomiast dla Szweda nadchodzące rozgrywki będą trzecimi w biało-zielonych barwach. W piątek kolejnym żużlowcem, który ustalił z działaczami nowe warunki współpracy na zbliżające się rozgrywki PGE Ekstraligi został Jason Doyle. Dla australijskiego byłego mistrza świata będzie to debiut w barwach Włókniarza Częstochowa. Kibice Lwów z niecierpliwością oczekują teraz pozytywnych wieści z Olsztyńskiej w sprawie renegocjacji kontraktu z Rune Holtą.

W powodu pandemii koronawirusa inauguracja sezonu 2020 mocno się opóźnia. Według najnowszych ustaleń liga ruszyć ma w końcu 12 czerwca, niestety na razie bez udziału publiczności. To z kolei z pewnością mocno odbije się na klubowych budżetach, stąd m.in konieczność renegocjowania zawartych wcześniej kontraktów z zawodnikami. Eltrox Włókniarz zmagania ligowe rozpocznie na swoim torze pojedynkiem z MRGARDEN GKM-em Grudziądz.