CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz jedzie do Wrocławia, powalczy o punkty?

Po miesięcznej przerwie żużlowcy Enea Ekstraligi wznawiają rywalizację o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Zawodnicy KantorOnline Viperprint Włókniarza Częstochowa w najbliższej kolejce udadzą się do Wrocławia na bardzo ważny mecz z miejscową Betard Spartą. Początek spotkania w niedzielę (tj. 3.08) o godzinie 16:30.

Sezon 2014 nie układa się pomyśli częstochowskiego klubu. Liczne kontuzje i zawirowania wokół drużyny, zazwyczaj dotyczące finansów spowodowały, że Włókniarz zamiast walki o medale musi skupić się na rywalizacji o ligowy byt. Po 10. kolejkach częstochowianie z dorobkiem zaledwie 4 “oczek” zajmują siódmą, przedostaniom pozycję w ligowej tabeli. Jutrzejsze spotkanie we Wrocławiu dla podopiecznych Romana Tajcherta i Jarosława Dymka będzie jednym z kluczowych dla końcowej klasyfikacji.

O sukces w stolicy Dolnego Śląska nie będzie jednak łatwo. Żużlowcy z Lwem na piersi we Wrocławiu wystąpią bez dwójki przedsezonowych liderów, Grigorija Łaguty i Grzegorza Walaska. O ile strata tego pierwszego będzie na pewno odczuwalna, to absencja Walaska przy możliwości zastosowania przepisu o zastępstwie zawodnika, może nie być tak istotna. Kreowana na krajowego lidera zespołu, Walasek w tym sezonie zazwyczaj zawodził. Na domiar złego ostatnio zakomunikował, że z powodów zaległości finansowych nie wystartuje już więcej w brawach Włókniarza. Kontuzja jakiej zawodnik nabawił się podczas meczu ligi niemieckiej spowodowała, iż wychowanek ZKŻ-etu Zielona Góra przysłał do klubu zwolnienie lekarskie dzięki czemu kierownictwo Lwów będzie mogło skorzystać z popularnej “ZZ-etki”.

Faworytem niedzielnej konfrontacji będą jednak wrocławianie. Za drużyną prowadzoną przez trenera Piotra Barona przemawia przede wszystkim specyficzny tor. We Wrocławiu zawodnicy Włókniarza zazwyczaj mają duży problem by punktować na miarę swoich możliwości. W przeciwieństwie do gospodarzy, którzy na pewno już od pierwszego biegu będą doskonale spasowani z wrocławską nawierzchnią. Gospodarzy do zwycięstwa powinni poprowadzić Tai Woffinden i Maciej Janowski. To dwójka dzięki której Sparta omal nie wygrała w Częstochowie. Ostatecznie po pasjonującym 15. biegu pierwszy mecz między Włókniarzem, a Spartą zakończył się zwycięstwem częstochowian (46:44).

We Włókniarzu pod nieobecność Łaguty i Walaska, kibicie liczą w szczególności na nowo kreowanego Drużynowego Mistrza Świata, Petera Kildemanda oraz jego rodaka Michaela Jepsena Jensena.

Awizowane składy:
KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa
1. Michael Jepsen Jensen
2. Grzegorz Walasek
3. Rune Holta
4. Mirosław Jabłoński
5. Peter Kildemand
6. Artur Czaja

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Zbigniew Suchecki
11. Maciej Janowski
12. Tomasz Jędrzejak
13. Jurica Pavlic
14. Patryk Malitowski