CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz odrabia zaległości, dziś mecz w Rawiczu

Już dzisiaj (tj. 11.06) na stadionie rawickiego Kolejarza odbędzie się zaległe spotkanie 2. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej pomiędzy miejscowym Holistic-Polska, a drużyną Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00.

Częstochowianie na pojedynek do Rawicza, który jako jedyny zespół Nice PLŻ nie zdobył jeszcze żadnych ligowych punktów i zamyka ligową tabelę, udadzą się z krajowym zestawieniu. Co prawda w awizowanym składzie znalazł się Szwed Jacob Thorssell, ale jego miejsce zająć ma Sebastian Ułamek. Do składu po krótkiej przerwie wraca Artur Czaja, a po dłuższym rozbracie także Rafał Trojanowski i Mateusz Borowicz. Pomimo dużych roszad w zestawieniu to podopieczni Józefa Kafla i Michała Finfy są zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania.

Kolejarz do tej pory rozegrał trzy spotkania na własnym torze i najwięcej uzbierał 33 “oczka” w pojedynku z KSM-em Krosno. Tak naprawdę to jedynie Adrian Gomólski próbuje nawiązać wyrównaną walkę z zawodnikami drużyny przeciwnej i ciągnąć wynik swojego zespołu. Na potwierdzenie tej tezy wystarczy zajrzeć w statystyki, aby zobaczyć że drugim zawodnikiem Kolejarza pod względem średniej biegopunktowej (1,214) jest młodziutki Matek Lutowicz.

Awizowane składy:

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Sebastian Ułamek
2. Mateusz Borowicz
3. Artur Czaja
4. Rafał Trojanowski
5. Daniel Jeleniewski
6.
7. Hubert Łęgowik

Holistic-Polska Rawicz:
9. Adrian Gomólski
10. Bartosz Kibała
11. Wojciech Lisiecki
12. Zdenek Holub
13. Marcel Kajzer
14.
15. Marek Lutowicz