CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz odrabia zaległości

W najbliższą niedzielę (tj. 31.07) w zaległym spotkaniu 9. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej Eko-Dir Włókniarz Częstochowa zmierzy się ze Stalą BETAD Leasing Rzeszów. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:00. Podopieczni Józefa Kafla i Michała Finfy chcąc dalej liczyć się w walce o awans do finału rozgrywek, muszę jutro pokonać Stal i to najlepiej za 3 punkty. W pierwszym meczu w Rzeszowie Żurawie wygrały 50:40.

Eko-Dir Włókniarz, który obecnie z 17 punktami plasuje się na 5. pozycji w ligowej tabeli, w przypadku wywalczenia 3 “oczek” przeskoczy w klasyfikacji Polonię Piła i Stal BETAD Leasing Rzeszów i zrówna się punktami z zajmującym drugą pozycję łotewskim Lokomotivem Daugavpils. Niedzielny pojedynek będzie, więc dla Lwów niezwykle istotny. W porównaniu do ostatniego ligowego spotkania z Orłem Łódź w szeregach częstochowian ponownie nastąpiła rotacja. Miejsce Artura Czai zajął doświadczony wychowanek Stali Rzeszów Rafał Trojanowski. W awizowanym składzie znalazł się również Daniel Jeleniewski, który po upadku w jednym z biegów meczu z Orłem wybił bark. I choć są duże szansę, że Jeleniewski wspomoże drużynę w niedzielnym spotkaniu, jego występ nie jest jeszcze pewny w 100%. Skład Włókniarza uzupełnią Sebastian Ułamek, skandynawski duet Nicolai KlindtJacob Thorssell oraz młodzieżowy Oskar Polis i rewelacyjny w ostatnich tygodniach Hubert Łęgowik.

Rzeszowianie do Częstochowy zawitają niemal w najmocniejszym składzie. Niemal bo w awizowanym przez trenera Janusza Ślączkę zestawieniu zabrakło Brytyjczyka Scotta Nichollsa. Jego miejsce zajął Węgier Jozesf Tabaka. W drużynie Żurawi nie zabraknie jednak najskuteczniejszych żużlowców tej ekipy, a więc Dawida Lamparta, Karola Barana i Macieja Kuciapy. Być może po raz kolejny rzeszowski zespół wspomoże młodzieżowiec Stali Gorzów Rafał Karczmarz. Stal BETAD Leasing do Częstochowy przyjedzie po zwycięstwo. Będzie to zadanie trudne, bo na torze przy Olsztyńskiej Włókniarz jest w tym sezonie niepokonany, ale Stal ma o co walczyć. Podopieczni trenera Janusza Ślączki mają na swoim koncie 18 punktów i zajmują 3. miejsce w tabeli Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Wysoka lokata po 13. kolejkach sprawia, że rzeszowianie mają prawo myśleć i myślą o miejscu w wielkim finale. By się w nim znaleźć zwycięstwo w Częstochowie może okazać się niezbędne.

Awizowane składy:
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:

9. Daniel Jeleniewski
10. Rafał Trojanowski
11. Nicolai Klindt
12. Jacob Thorssell
13. Sebastian Ułamek
14. Oskar Polis
15.

Stal BETAD Leasing Rzeszów:
1. Karol Baran
2. Nicklas Porsing
3. Maciej Kuciapa
4. Jozsef Tabaka
5. Dawid Lampart
6. Mateusz Rząsa
7.