CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Włókniarz ogłosił pierwszy transfer! Kacper Woryna nowym Lwem

Włókniarz ogłosił pierwszy transfer! Kacper Woryna nowym Lwem

Eltrox Włókniarz Częstochowa

24-letni Kacper Woryna został pierwszym nowym nabytkiem Eltrox Włókniarza Częstochowa na sezon 2021. We wtorek wychowanek ROW-u Rybnik oficjalnie parafował umowę z częstochowskim klubem. Dla Woryny to pierwsza w karierze zmiana barw klubowych.

Na pewno na wyborze Eltrox Włókniarza Częstochowa jako mojego klubu zaważyła odległość tego ośrodka od mojego domu. Nie ukrywam, że wpływ na moją decyzję miało też to, że od dawna mam bardzo dobry kontakt z prezesem Włókniarza – Michałem Świącikiem. Zresztą od kilku sezonów co rok wysyłał on jakieś zapytanie w moją stronę. To najwidoczniej był proces, który musiałem przetrawić, ale koniec końców trafiłem do Częstochowy, z czego się bardzo cieszę. Można powiedzieć, że prezes wydeptał sobie moją opinię na temat tego klubu. Chociaż przyznam też, że wiele dobrego na temat Włókniarza słyszałem także od innych żużlowców i dlatego postawiłem na ten ośrodek

Tak decyzję o przenosinach do Częstochowy skomentował sam zainteresowany. Kacper Woryna żużlową licencję uzyskał w 2012 roku i do tej pory w rozgrywkach ligowych reprezentował barwy swojego macierzystego ROW-u. Degradacja do I ligi ekipy z Górnego Śląska spowodowała jednak, że żużlowiec postanowił odejść i dalej rywalizować w PGE Ekstralidze. Wybór 24-latka padł na Częstochowę.

Kacper Woryna przygodę z motocyklem rozpoczął od miniżużla. Krótko po zdaniu licencji na “duży” motocykl zaczął odnosić pierwsze sukcesy.  W 2014 roku na domowym torze w Rybniku wywalczył srebrny medal w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Stanął również na najniższym stopniu podium podczas zawodów o Brązowy Kask. Rok później w tych zawodach przesunął się “piętro” wyżej zajmując drugie miejsce. Ponadto w sezonie 2015 wygrał zawody o Srebrny Kask. Na zakończenie wieku juniora w 2017 roku wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, wygrywając bieg dodatkowy z ówczesnym reprezentantem Włókniarza, Oskarem Polisem . W tym samym roku sprawił dużą niespodziankę zajmując 2. miejsce w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi.

W sezonie 2020 po dwuletniej przerwie powrócił wraz z ROW-em Rybnik do PGE Ekstraligi. Nie był to jednak udany rok, ani dla klubu, ani dla zawodnika. Rybniczanie wygrali zaledwie jeden mecz i z hukiem spadli na zaplecze. Na torach żużlowej Ekstraligi nie błyszczał także sam Woryna. Nowy zawodnik Włókniarza minione rozgrywki zakończył ze średnią 1,514 co było 35. rezultatem w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców. Kacper Woryna to jeden z trzech nowych nabytków częstochowskich Lwów przed sezonem 2021. Wkrótce klub powinien ogłosić transfery Bartosza Smektały i Jonasa Jeppesena.

Kadra Eltrox Włókniarza Częstochowa na sezon 2021:
Seniorzy: Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Kacper Woryna
Juniorzy: Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki, Bartłomiej Kowalski, Kamil Król