CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz po kolejnym treningu

W czwartkowe popołudnie na SGP Arenie po raz piąty w tym roku odbył się trening żużlowców Włókniarza. Kolejne jazdy zaplanowano na przyszły tydzień.

Na czwartkowy trening stawili się m.in. Grzegorz Walasek, Artur Czaja, Hubert Łęgowik, Maksym Drabik, Rafał Malczewski, Oskar Polis i Borys Miturski, który przed tegorocznym sezonem podpisał kontrakt warszawski z GKM-em Grudziądz. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zabrakło Rune Holty, Petera Kildemanda, Rafała Szombierskiego, Michaela Jepsena Jensena oraz Mirosława Jabłońskiego. Ten ostatni próbne kółka miał kręcić w rodzinnym Gnieźnie. Z wiadomych przyczyn do Częstochowy nie zawitał również Grigorij Łaguta, który na tor powróci nie wcześniej niż za dwa, może trzy tygodnie. Rosjanin przechodzi rehabilitację po kontuzji stawu skokowego.

Po raz kolejny z gościnności częstochowian skorzystali zawodnicy PGE Marmy Rzeszów – Dawid Lampart, Maciej Kuciapa i Paweł Miesiąc. Przedsezonowe jazdy odbył również zawodnik Kolejarza Opole, Damian Dróżdż.

Czwartkowy trening rozpoczął się od jazd indywidualnych. W dalszej części zawodnicy rywalizowali już spod taśmy na dystansie dwóch okrążeń. Niestety, mimo perfekcyjnie przygotowanego toru nie obyło się bez upadków. Były one udziałem mniej doświadczonych zawodników – Drożdża i Drabika. Błędów nie ustrzegli się również Malczewski i Polis.

Wyniki rywalizacji spod taśmy:

1. Czaja, Walasek
2. Czaja, Walasek
3. Miesiąc, Kuciapa
4. Kuciapa, Miesiąc
5. Lampart, Walasek, Łęgowik (d)
6. Walasek, Lampart, Łęgowik
7. Drabik, Malczewski(d)
8. Miturski, Polis, Dróżdż (u)
9. Dróżdż, Polis, Miturski (d)
10. Walasek, Kuciapa
11. Walasek, Kuciapa
12. Czaja, Malczewski (u)
13. Czaja, Malczewski
14. Lampart, Miesiąc
15. Lampart, Miesiąc (d)
16. Łęgowik, Drabik
17. Łęgowik, Drabik (u)
18. Dróżdż, Polis, Miturski (d)
19. Polis, Dróżdż
20. Lampart, Kuciapa, Miesiąc
21. Kuciapa, Miesiąc, Łęgowik