CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz poznał rywali w MDMP

Żużlowcy SCKM Włókniarza Częstochowa poznali grupowych rywali w tegorocznej edycji Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Częstochowianie o awans do finału rywalizować będą w grupie III z drużynami z Grudziądza, Torunia, Łodzi i Gdańska. Premierowa runda MDMP odbędzie się 7 lipca w Grudziądz. Włókniarz rywalizację rozpocznie jednak od kolejnej rundy, która odbędzie się 21 lipca na torze w Częstochowie.

W tegorocznej edycji MDMP powrócono do rozgrywania czwórmeczów. Każda drużyna będzie składała się z czterech zawodników i jednego rezerwowego. Nowością jest możliwość startu maksymalnie jednego zawodnika, który nie ukończył 23. roku życia. Częstochowską ekipę w zmaganiach o tytuł najlepszej młodzieżowej drużyny w kraju reprezentować będą m.in. Oskar Polis, Rafał Malczewski, Przemysław Portas czy Tymoteusz Kasprzyk.

Co ciekawe żużlowcy w ramach rundy MDMP będą na torze w Częstochowie rywalizować jeszcze 11 sierpnia. Wówczas to na starcie zabraknie jednak drużyny Lwów, a rolę gospodarza pełnić będzie Betrad Sparta Wrocław.

Terminarz MDMP 2015 (grupa III):
1. runda (07.07.2015 – Grudziądz): GKM Grudziądz, KS Toruń, Orzeł Łódź, Wybrzeże Gdańsk
2. runda (14.07.2015 – Częstochowa): Włókniarz Częstochowa, GKM Grudziądz, KS Toruń, Orzeł Łódź
3. runda (21.07.2015 – Toruń): KS Toruń, Orzeł Łódź, Wybrzeże Gdańsk, Włókniarz Częstochowa
4. runda (04.08.2015 – Łódź): Orzeł Łódź, Wybrzeże Gdańsk, Włókniarz Częstochowa, GKM Grudziądz
5. runda (11.08.2015 – Gdańsk): Wybrzeże Gdańsk, Włókniarz Częstochowa, GKM Grudziądz, KS Toruń

SportoweFakty.pl