CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz pozyskał kolejnego zawodnika! Jacob Thorssell nowym Lwem

Działacze Włókniarza Częstochowa na dobre rozpoczęli budowanie drużyny, która rywalizować będzie w przyszłorocznych rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Po tym jak w poniedziałek klub podpisał list intencyjny z Nicolai`em Klindtem, dzisiaj poinformowano że kolejnym żużlowcem Lwów został Szwed Jacob Thorssell.

22-latek w polskiej lidze zadebiutował w 2014 roku w barwach Unii Tarnów podczas półfinałowego spotkania Jaskółek z Unią Leszno. W debiucie nie zdobył punktów, ale trzeba zaznaczyć że w pierwszym swoim wyścigu zanotował defekt na prowadzeniu. W minionym sezonie Thorssell był związany z pierwszoligowym Startem Gniezno. W barwach drużyny z Wielkopolski Szwed wystartował tylko w trzech spotkaniach i uzyskał średnią 1,533. We Włókniarzu ma być podstawowym zawodnikiem i regularnie startować w rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej.

Cieszę, że udało nam się porozumieć z kolejnym zawodnikiem. Jacob Thorssell to niewątpliwie bardzo perspektywiczny zawodnik, z którego Włókniarz może mieć dużą pociechę w sezonie 2016. Jestem przekonany, że na całkiem niezłym poziomie mógłby on ścigać się w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, co zresztą udowodnił już w minionych miesiącach.

Mówi na łamach oficjalnej strony internetowej klubu, menadżer Włókniarza Michał Finfa.

Kibice Lwów mieli już okazję oglądać na torze przy Olsztyńskiej Jacoba Thorssella. Młody Szwed zaprezentował się częstochowskim fanom wiosną 2014, gdy to młodzieżowa drużyna Włókniarza rozegrała sparingowy dwumecz z reprezentacją Szwecji. W pierwszym meczu nowy nabytek Lwów zdobył dla reprezentacji Trzech Koron 11 punktów, w drugim zaś uzbierał na swoim koncie 7 “oczek”.

ckmwlokniarz.com.pl