CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz próbuje przekonać Walaska i Jabłońskiego

Działacze Stowarzyszenia CKM Włókniarz nie składają broni w walce o licencję na starty częstochowskiej drużyny w tegorocznych rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Jedną z ostatnich możliwości uratowania ligowego żużla w Częstochowie ma być próba porozumienia się z zawodnikami zadłużonej spółki Włókniarz.

Sternicy częstochowskiego klubu negocjują m.in. z Grzegorzem Walaskiem i Mirosławem Jabłońskim. Prezes Michał Świącik liczy na to, że obaj zawodnicy wydadzą oświadczenie, z którego będzie wynikać, iż nie mają żadnych roszczeń finansowych względem ubiegającego się o licencję Stowarzyszenia. – Przedstawiciele naszego klubu i ludzie zaprzyjaźnieni z tymi zawodnikami próbują im wytłumaczyć, że swoim postępowaniem nic nie zyskają dla siebie, tylko zabiją żużel w Częstochowie. Przecież doskonale wiedzą, że nie mieliśmy wpływu na to co działo się w spółce. Wiedzą też, że zapis w regulaminie PZM jest niezgodny z prawem spółek handlowych i nas bardzo krzywdzi. Po przedstawieniu takiego oświadczenie punkt 4 regulaminu PZM stałby się martwy w stosunku do naszego stowarzyszenia. Inaczej mówiąc moglibyśmy startować w sezonie 2015 jako Stowarzyszenie CKM Włókniarz – poinformował Michał Świącik.

Działacze Włókniarza swoje racje zamierzają również przedstawić na spotkaniu z ministrem sportu i turystyki, Andrzejem Biernatem. Do spotkania dojdzie najprawdopodobniej we wtorek (24 lutego).

 źródło: wczestochowie.pl