CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz przełamie złą passę?

W spotkaniu 10. kolejki żużlowej Enea Ekstraligi KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa na własnym torze rywalizować będzie z drużyną Grupa Azoty Unią Tarnów. Faworytem meczu będą goście z Tarnowa, którzy znajdują się na czele ligowej tabeli. Włókniarz ma za sobą fatalną passę pięciu porażek z rzędu, a dodatkowo w spotkaniu z tarnowianami wystąpi osłabiony brakiem kontuzjowanego Grigorija Łaguty.

Trwający sezon nie układa się pomyśli kibiców, zawodników i działaczy Włókniarza Częstochowa. Drużyna przed sezonem celowała w pierwszą czwórkę i walkę o medale. Kontuzje u progu sezonu Łaguty i Michaela Jepsena Jensena, następnie finansowe zawirowania. niestabilna forma zawodników i ponowna kontuzja Łaguty sprawiły, że częstochowianom w zasadzie pozostaje już tylko walka o utrzymanie. Włókniarzowi pomóc w zachowaniu ekstraligowego bytu ma Roman Tajchert, który na początku tygodnia został nowym trenerem drużyny. Były żużlowiec klubów z Zielonej Góry i Ostrowa zastąpił na tym stanowisku zwolnionego przed dwoma tygodniami Piotra Żyto. Wyzwanie na początku pracy mam trudne, ale nie oceniam tego jako coś złego. Jeśli wszystko zaskoczy, to może się udać. Będziemy się starać zrobić wynik. Po meczu w niedzielę przekonamy się, jakie są efekty. Obiecać nic nie mogę. Powiedziałem działaczom, że nie jestem cudotwórcą – mówił niedawno na portalu SportoweFakty.pl nowy trener Lwów.

Debiut Tajcherta w roli szkoleniowca nie będzie łatwy. Rywalem Włókniarza będzie bowiem aktualny lider tabeli i jeden z największych faworytów do złota, czyli zespół Grupa Azoty Unia Tarnów. Równa i wysoka forma wszystkich zawodników to klucz do znakomitej postawy tarnowian w trwającym sezonie Enea Ekstraligi. Niekwestionowanym liderem drużyny Marka Cieślaka jest odrodzony w tym sezonie Martin Vaculik. Słowak, który rok temu jeździł fatalnie w trwających rozgrywkach prezentuje się wręcz wybornie. Jeśli do tego dodamy Janusza Kołodzieja, Grega Hancocka i Artioma Łagutę oraz znajdującego się w ostatnich tygodniach w wysokiej formie Krzysztofa Buczkowskiego, wówczas jak na dłoni widać że Unia nie ma słabych punktów. Należy również pamiętać, że w szeregach zespołu z Tarnowa startuje najskuteczniejszy młodzieżowiec Enea Ekstraligi, Kacper Gomólski.

Włókniarz pod nieobecność Grigorija Łaguty do zwycięstwa potrzebuje równej jazdy całego zespołu. A z tym niestety właściwie od początku sezonu było sporo problemów. W zasadzie tylko Peter Kildemand gwarantują pokaźną zdobycz punktową. Grzegorz Walasek, Michael Jepsen Jensen i Artur Czaja mieli już w tym sezonie mecze bardzo dobre, ale zaliczyli również wpadki. Wydaje się, że kluczowa dla losów spotkania będzie postawa Mirosława Jabłońskiego i Rune Holty, który dopiero w ostatnim meczu w Toruniu pojechał tak jak życzyliby sobie tego kibice i działacze Włókniarza. W pierwszym meczu obu drużyn Włókniarz wysłał do Tarnowa skład oszczędnościowy. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Jaskółek (64:26), dlatego kwestia punktu bonusowego jest już w zasadzie rozstrzygnięta.

Awizowane składy:
Grupa Azoty Unia Tarnów:
1. Martin Vaculik
2. Krzysztof Buczkowski
3. Artiom Łaguta
4. Greg Hancock
5. Janusz Kołodziej
6. Kacper Gomólski

KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa:
9. Rune Holta
10. Michael Jepsen Jensen
11. Peter Kildemand
12. Mirosław Jabłoński
13. Grzegorz Walasek
14.
15. Artur Czaja

Początek: 16.30