CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz sięgnie po trzy punkty?

W 13. kolejce rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej Eko-Dir Włókniarz Częstochowa zmierzy się przed własną publicznością z drużyną Polonii Bydgoszcz. Częstochowianie do spotkania z bydgoszczanami przystąpią w krajowym zestawieniu. Do składu Lwów wracają Mateusz Borowicz i Artur Czaja. Kolejną szansę dostanie również kapitan zespołu Rafał Trojanowski. Polonia na niedzielną konfrontację desygnowała najmocniejsze zestawienie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Obie drużyny do jutrzejszego meczu przystąpią w nie najlepszych nastrojach. Eko-Dir Włókniarz dwa tygodnie temu przegrał niemal wygrany mecz w Krakowie, a bydgoszczanie ulegli przed własną publicznością z Orłem Łódź. Tydzień temu Włókniarz z powodu opadów deszczu nie rozegrał zaległego meczu ze Stalą BETAD Leasing Rzeszów, a Polonia poniosła kolejną porażę. Tym razem podopieczni trenera Jacka Golloba ulegli w Krośnie i mocno skomplikowali swoją sytuację w walce o miejsce w ósemce.

Straconych punktów bydgoszczanie będą musieli szukać w kolejnych spotkaniach. Czy znajdą je w Częstochowie? Wydaje się to mało prawdopodobne, nawet mimo krajowego zestawienia Lwów. Choć trzeba przyznać, że zrezygnowanie z usług znajdujących się w niezłej dyspozycji Nicolaia Klindta i Jacoba Thorssella, to odważna decyzja sztabu szkoleniowego Włókniarza. W desygnowanym na niedzielę składzie przy nazwisku kilku zawodników można postawić duży znak zapytania. Chodzi oczywiście o żużlowców, którzy w ostatnich tygodniach nie mają pewnego miejsca w składzie, a więc Rafała Trojanowskiego, Artura Czaję i Mateusza Borowicza. Pewnymi punktami Lwów w niedzielnym pojedynku powinni być z kolei Sebastian Ułamek i Daniel Jeleniewski. Silną stroną Włókniarza powinna być także formacja młodzieżowa w osobach Oskara Polisa i Huberta Łęgowika.

Bydgoszczanie do Częstochowy przyjadą w najmocniejszym składzie. Znak zapytania należy postawić przy osobie Łukasza Sówki. Wychowanek klubu z Ostrowa ma zastąpić Damiana Adamczaka, który pauzuje z powodu otrzymania czerwonej kartki w poprzednim spotkaniu. Motorem napędowym Polonii będzie z pewnością rosyjski duet Andriej KudriaszowWiktor Kułakow. Bydgoszczanie chcąc osiągnąć korzystny rezultat w Częstochowie muszą liczyć także na dobrą postawę Marcina Jędrzejewskiego i Oskara Ajtnera-Golloba.

W pierwszym spotkaniu jakie obie ekipy rozegrały już w trwających rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej Polonia uległa na własnym torze z Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa 41:49.

Awizowane składy:
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Sebastian Ułamek
10. Mateusz Borowicz
11. Artur Czaja
12. Rafał Trojanowski
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis
15.

Polonia Bydgoszcz:
1. Andriej Kudriaszow
2. Wiktor Kułakow
3. Marcin Jędrzejewski
4. Mikołaj Curyło
5. Łukasz Sówka
6. Oskar Ajtner Gollob
7.