CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz wkrótce na torze

Zawodnicy Stowarzyszenia CKM Włókniarz Częstochowa w ciągu kilku najbliższych dni powinni rozpocząć treningi na torze przy ul. Olsztyńskiej. Aktualnie na owalu częstochowskiej SGP Areny trwa montaż bandy pneumatycznej. Ich montaż nadzoruje Tony Briggs.

Po zakończeniu montażu band działacze Włókniarza będą mogli wystąpić do Polskiego Związku Motorowego o przyznanie licencji toru. Jej przyznanie będzie równoznaczne z rozpoczęciem treningów przez zawodnków Lwów. – Czas ucieka, nasi zawodnicy chcą trenować, są też chętni na sparingi, dlatego musieliśmy znaleźć jakieś awaryjne rozwiązanie. Na razie wypożyczyliśmy bandę od spółki, a miasto ma wypracować jakieś rozwiązanie i ją odkupić. Kłopot w tym, że część elementów, z których składa się banda, straciła homologację. Trzeba je wymienić, a to również kosztuje. Banda jest najlepsza z możliwych, na licencji Tony’ego Briggsa i warto w nią zainwestować. Sytuacja jest trochę skomplikowana, ale musimy tutaj jakoś wspólnie z miastem zaradzić – poinformował prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz, Michał Świącik.

Prezes Włókniarza podkreśla, że sam proces odbioru toru, to kwestia kilku dni. – Mając bandę, moglibyśmy zorganizować pierwszy trening choćby jutro, bo przyznana w ubiegłym roku licencja dla toru jest ważna do 30 marca. Ale to nie jest ważne. Tor generalnie jest przygotowany do odbioru, a cała procedura to kwestia jednego, dwóch dni. Obiekt powoli również zmienia oblicze. W ostatnim czasie wykonaliśmy sporo prac porządkowych. W warsztacie czuwa nad wszystkim nasz wiceprezes i jednocześnie mechanik Borys Miturski – dodał Świącik.

Pierwsze oficjalne zawody na torze w Częstochowie mają się odbyć w drugiej połowie kwietnia. W tym terminie zaplanowano bowiem rozegranie kolejnej edycji Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Stawkę uczestników mają tworzyć zawodnicy, którzy mieli reprezentować barwy Lwów w tegorocznych rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej.

źródło: czestochowa.sport.pl