CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz wyjeżdża na tor

W najbliższy czwartek (16 marca) na torze częstochowskiej SGP Areny zawarczą żużlowe motocykle. Punktualnie o godzinie 14.00 pierwsze kółka po zimowej przerwie będą kręcić zawodnicy Włókniarza.

Dobiegają końca prace związane z montażem band absorbujących energię na prostych na stadionie SGP Arena Częstochowa. Wszystko wskazuje na to, że w środę inwestycja związana z ich instalacją zostanie sfinalizowana. W związku z tym, jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, to w najbliższy czwartek (16 marca) powinien odbyć się pierwszy trening żużlowców Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa – informuje oficjalna strona częstochowskiego klubu.

W treningu powinni wziąć udział wszyscy zawodnicy, którzy będą reprezentować Lwy w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Dla kibiców nie lada gratką będzie zapewne możliwość zobaczenia na torze Mateja Zagara, Leona Madsena, Rune Holty Andreasa Jonssona.

Warto podkreślić, że spośród szerokiej kadry Włókniarza, trenowała jak do tej pory tylko dwójka zawodników – Matej Zagar i Sebastian Ułamek. Słoweniec pierwsze  tegoroczne treningi odbył w Krsko i Lendavie. Ułamek z kolei swoją formę i sprzęt testował na owalu w Ostrowie Wielkopolskim.