CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz wystartuje w MDMP

Drużyna Włókniarza Częstochowa nie wystartuje w tegorocznych rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Nie oznacza to jednak, że fani czarnego sportu w Częstochowie nie zobaczą “w akcji” na torze przy ulicy Olsztyńskiej żużlowców z Lwem na piersi. Już wkrótce po długiej zimowej przerwie mają odbyć się pierwsze treningi, najprawdopodobniej na początku kwietnia zostanie rozegrany memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.

Młodzi częstochowianie zaprezentują się również w zawodach rangi mistrzowskiej. Drużyna Włókniarza wystartuje bowiem w tegorocznej edycji Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Na dzień dzisiejszy nie jest znana jeszcze ostateczna formuła zawodów, a także terminarz rozgrywek. Najprawdopodobniej jednak zawody MDMP wrócą do korzeni i będą rozgrywane w formie czwórmeczów. W sezonie 2015 w rozgrywkach Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski wystartuje łącznie 20 zespołów: 7 z PGE Ekstraligi (Gorzów, Leszno, Tarnów, Zielona Góra, Toruń, Wrocław, Grudziądz), 6 z Nice Polskiej Ligi Żużlowej (Łódź, Gniezno, Bydgoszcz, Rybnik, Ostrów, Kraków), 5 z Polskiej 2. Ligi Żużlowej (Gdańsk, Lublin, Krosno, Rawicz, Piła) oraz 2 ekipy, których zabraknie w rozgrywkach ligowych a więc Włókniarz Częstochowa i Kolejarz Opole. Częstochowski zespół we wspomnianych rozgrywkach reprezentować będą najprawdopodobniej m.in Oskar Polis, Rafał Malczewski czy Przemysław Portas.

Włókniarz w swojej historii startów w rozgrywkach MDMP zdobył do tej pory 4 medale. Dwukrotnie młode Lwy sięgały po trofeum z najcenniejszego kruszcu, a było to w sezonie 1996 (Sebastian Ułamek, Rafał Osumek, Rafał Chiński, Artur Pietrzyk, Mariusz Szulc) oraz 2000 (Tomasz Jędrzejak, Zbigniew Czerwiński, Dariusz Fijałkowski, Adam Pietraszko, Artur Tomczyk). W 2003 roku zespół w składzie: Adam Pietraszko, Zbigniew Czerwiński, Jordan Jurczyński, Artur Tomczyk i Robert Marjanokowski wywalczył na torze w Zielonej Górze srebrne medale, natomiast pięć lat później (2008) w Lesznie drużyna sięgnęła po brązowe krążki (Mateusz Szczepaniak, Mateusz Kowalczyk, Kamil Cieślar, Marcin Piekarski, Adrian Osmólski).