CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz z licencją na starty w sezonie 2016

Decyzją Komisji Licencyjnej działającej przy Polskim Związku Motorowym Stowarzyszenie CKM Włókniarz Częstochowa otrzymało w dniu dzisiejszym (tj. 15.12) licencję bezwarunkową na starty w rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2016.

Przyznanie licencji w pierwszym terminie nie jest dla nas jakimkolwiek zaskoczeniem. Po prostu nie spodziewaliśmy się niczego innego. Wszystkie dokumenty do procesu licencyjnego zostały przygotowane przez nas bardzo dobrze. Pracowała nad nimi grupa osób z członkiem zarządu, Czesławem Bączyńskim na czele.

Mówi na łamach oficjalnej strony internetowej Włókniarza, prezes klubu Michał Śwącik.

Choć częstochowski klub uzyskał od żużlowej centrali zielone światło na starty w rozgrywkach PLŻ2, to nie można jednak wykluczyć, że ostatecznie biało-zieloni pojadą w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Wciąż bowiem nie jest znana  ostateczna liczba drużyn, które pojadą w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych. Możliwy jest także scenariusz zakładający połączenie rozgrywek Nice PLŻ oraz PLŻ2.

Cieszymy się bardzo z uzyskania licencji. Uprawnia nas ona do startów w drugiej lidze, ale jesteśmy także gotowi na pierwszą ligę. Chcemy jednak, żeby w przypadku drugiej ligi ten kształt rozgrywek był inny niż przed rokiem. Jeżeli ma być to liga 4-zespołowa, to trzeba zadać sobie pytanie: „Czy chcemy rozgrywać mecze tylko raz w miesiącu?”. Jestem pełen nadziei, że władze polskiego żużla staną na wysokości zadania i ten kształt rozgrywek w pierwszej, czy też w drugiej lidze, będzie oparty na odpowiedniej liczbie zespołów. Jeżeli tak będzie, to nie ma problemu i możemy startować nawet w drugiej lidze. Musi to być jednak klasa rozgrywkowa, która będzie regularnie przeprowadzać swoje spotkania, a kibice będą mieli okazję do oglądania dwóch meczów co miesiąc na swoim stadionie.

Kontynuuje Michał Świącik.

Dokumenty licencyjne na starty w PLŻ2 złożyło w sumie siedem klubów. Oprócz Włókniarza bezwarunkową licencję otrzymały także KSM Krosno i Kolejarz Rawicz. Licencję warunkową przyznano Victorii Piła, natomiast aż trzem klubom: Hawi Racing Team Opole, KMŻ Motorowi Lublin oraz PSŻ Poznań odmówiono przyznania licencji.

wlokniarz.com