CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz zdecydował! W 2017 chce startować w PGE Ekstralidze

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa w miniony poniedziałek dostał od żużlowej centrali zapytanie odnośnie startów w przyszłorocznym sezonie w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Częstochowscy działacze po kilku dniach namysłu w sobotę podjęli decyzję. Biało-zieloni postanowili skorzystać z “oferty” i dołączyć do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przypomnijmy, że problem z uzupełnieniem składu przyszłorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi powstał, gdy po raz drugi z rzędu mistrzem Nice Polskiej Ligi Żużlowej został Lokomotiv Daugavpils. Wobec wcześniejszych zapowiedzi prezesa PZM-otu Andrzeja Witkowskiego jasne stało się, że Łotysze nie uzyskają awansu. Z możliwości dołączenia do Ekstraligi zrezygnował z kolei drugi z finalistów Orzeł Łódź. W tej sytuacji zaproszenie wysłano do Częstochowy, a działacze Włókniarza postanowili z niego skorzystać.

Poniżej prezentujemy wypowiedź prezesa Eko-Dir Włókniarza Michała Świącika opublikowaną na łamach oficjalnej strony internetowej częstochowskiego klubu.

W poniedziałek do naszego klubu wpłynęło zapytanie dotyczące przystąpienia Włókniarza Częstochowa do rozgrywek Ligi Zawodowej w sezonie 2017. Na udzielenie odpowiedzi dostaliśmy siedem dni. Patrząc na sytuację finansową klubu, mogliśmy podjąć decyzję zaraz po wpłynięciu zapytania. Jednak zdając sobie sprawę z powagi decyzji, jaką podejmujemy, wykorzystaliśmy ten czas maksymalnie na dopięcie wielu ważnych spraw. Kluczowe dla nas jest zdanie środowiska żużlowego, kibiców, sponsorów i władz miasta. Częstochowa zasługuje na Ekstraligę i to jest pewne. Mamy wspaniałych kibiców, piękny stadion SGP Arena, tradycje, oddanych działaczy i co najważniejsze władze miasta, którym zależy na sporcie w najwyższym krajowym wydaniu. Jako Stowarzyszenie CKM Włókniarz, pokazaliśmy w zeszłym roku, organizując wspólnie z WTS Wrocław rundę play-off, że organizacyjnie jesteśmy gotowi na największe imprezy żużlowe w kraju.Wszystkie powyższe sprawy plus stabilność finansowa klubu, dają nam gwarancję wypełnienia wszelkich wyzwań, jakie stawia przed Włókniarzem start w najwyższej fazie rozgrywek w sezonie 2017. Zarząd Klubu podjął decyzję o przystąpieniu klubu CKM Włókniarz Częstochowa do rozgrywek Ligi Zawodowej w sezonie 2017. Przed nami teraz procedura weryfikacyjna do której oczywiście jesteśmy przygotowani.

wlokniarz.com