CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Włókniarz złożył dokumenty licencyjne

We wtorek (2 grudnia) działacze Stowarzyszenia CKM Włókniarz Częstochowa gościli w siedzibie Polskiego Związku Motorowego, gdzie złożyli komplet dokumentów niezbędnych do uzyskania licencji na starty w przyszłorocznych rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej. Ostateczne decyzje w sprawie przyszłości częstochowskiego klubu powinny zapaść najpóźniej w poniedziałek (8 grudnia).

– We wtorek złożyliśmy dokumenty w siedzibie PZM-otu, przy okazji spotkaliśmy się z osobami pracującymi tam w dziale sportu żużlowego. Przedstawiliśmy raz jeszcze nasze racje, które spotkały się ze zrozumieniem. W Związku zdają sobie sprawę, że nasza sytuacja jest nadzwyczajna, ale jest problem samego regulaminu. Nie wiemy, czy otrzymamy pozytywną decyzję w pierwszym terminie. W przypadku negatywnego werdyktu będziemy mieć tydzień na odwołanie do zarządu Polskiego Związku Motorowego, co oczywiście ewentualnie uczynimy. Nie będzie to odwołanie tylko w formie pisemnej, jeśli zaistnieje taka potrzeba, oczywiście stawimy się na miejscu osobiście, aby porozmawiać z prezesem Witkowskim – poinformował prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz, Michał Świącik.

Michał Świącik podkreśla, iż każda próba obciążenia Stowarzyszenia długami zdegradowanej z Enea Ekstraligi spółki Włókniarz, spotka się z odmową przyjęcia licencji przez SCKM. – Nasz warunek od samego początku jest taki, że nie wyobrażamy sobie, aby ta licencja była obwarowana jakimiś obciążeniami finansowymi. Jeżeli by tak się stało, wtedy niestety nie będziemy mogli jej przyjąć. Nie możemy zaczynać startów od zadłużenia. Wszyscy w Częstochowie pamiętamy, od kibiców po zawodników, jak kończy się brnięcie w długi.

źródło: częstochowskie24.pl