CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Wrócić na zwycięską ścieżkę – zapowiedź meczu forBET Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów

Wrócić na zwycięską ścieżkę – zapowiedź meczu forBET Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów

Jacek Winiarski

Już w najbliższą niedzielę (17 czerwca) kolejne żużlowe emocje na torze przy ul. Olsztyńskiej. W arcyważnym meczu żużlowej PGE Ekstraligi, forBET Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Cash Broker Stalą Gorzów. Początek spotkania o godzinie 19.00.

Przed nami jeden z trzech kluczowych spotkań, które zdecydują o losach zespołu ForBET Włókniarza Częstochowa w kontekście walki o fazę play-off. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że pierwsza czwórka dla częstochowskiego zespołu jest na wyciągnięcie ręki, ale sytuację skomplikowała porażka biało-zielonych w Toruniu z Get Well. Boli przede wszystkim utrata punktu bonusowego, który w w końcowym rozrachunku może mieć niebagatelne znaczenie. Do gry wrócił bowiem Toruń, który w niedzielę będzie liczył na potknięcie biało-zielonych.

We Włókniarzu zdają sobie sprawę z wagi starcia z Gorzowem, dlatego intensywnie przygotowują się do tego spotkania. O zwycięstwo łatwo jednak nie będzie. Podopieczni Stanisława Chomskiego są na fali wznoszącej i do Częstochowy przyjeżdżają po trzy punkty. Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu obu drużyn górą była Stal, która na torze Stadionu im. Edwarda Jancarza pewnie zwyciężyła 53:37. Wszystko wskazuje więc na to, że w przypadku Włókniarza mówienie o bonusie jest czystą abstrakcją. W rewanżu chodzi przede wszystkim o wygranie meczu i zainkasowanie przez Lwy dwóch puntów, które pozwolą ze spokojem podejść do trudnych spotkań z Lesznem i Wrocławiem.

Cash Broker Stal Gorzów zawita pod Jasną Górę w swoim optymalnym zestawieniu. Do składu żółto-niebieskich wraca rekonwalescent, Martin Vaculik. Na chwilę obecną trudno ocenić aktualne możliwości Słowaka, ale historia pokazuje, że na częstochowskim owalu potrafi być bardzo skuteczny. Klasą dla siebie są również medaliści mistrzostw świata – Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak, którzy prezentują znakomitą formę. Problemów z częstochowskim torem nie powinni mieć również Szymon Woźniak i Grzegorz Walasek. Ten ostatni podejdzie do tego meczu bardzo ambicjonalnie, gdyż we Włókniarzu spędził najlepsze lata swojej kariery.

forBET Włókniarz Częstochowa również ma swoje atuty. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że na swoim torze jest to drużyna kompletna. Bezapelacyjnym filarem w talii Marka Cieślaka wciąż pozostaje Fredrik Lindgren, który wespół z Leonem Madsenem jest w stanie przechylić szalę na korzyść gospodarzy. Już dziś można zacierać ręce na pojedynki Szweda z piekielnie szybkim Bartoszem Zmarzlikiem.

Kibice biało-zielonych wierzą w przebudzenie Słoweńca, Mateja Zagara. Popularny “Komandos” prezentuje sinusoidalną formę i prawdę mówiąc, każdy następny mecz, to wiara w to, że będzie progres najwyższych lotów. Podobne nadzieje wiązane są z osobą Tobiasza Musielaka, który po nieudanym występie w Toruniu podpadł częstochowskim kibicom. W częstochowskim klubie mogą być z kolei spokojni o dyspozycję Adriana Miedzińskiego. Popularny “Miedziak” pod okiem Marka Cieślaka prezentuje się bardzo dobrze.

Kto wie, czy kluczem dla losów meczu nie będzie postawa juniorów. W tej formacji liczymy przede wszystkim na Michała Gruchalskiego, który jest bardzo skuteczny na domowym torze. Szyki częstochowskiemu młodzieżowcowi będzie chciał pokrzyżować nieobliczalny Rafał Karczmarz.

Awizowane składy:

Cash Broker Stal:

1. Szymon Woźniak
2. Martin Vaculik
3. Krzysztof Kasprzak
4. Grzegorz Walasek
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Hubert Czerniawski

forBet Włókniarz Częstochowa:

9. Leon Madsen
10. Tobiasz Musielak
11. Adrian Miedziński
12. Matej Żagar
13. Fredrik Lindgren
14. Adrian Woźniak
15. Michał Gruchalski