CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Wyborna forma Leona Madsena

Leon Madsen kapitalnie zainaugurował sezon 2018. W rozegranym w niedzielę (25 marca) w Toruniu 1. rundzie Speedway Best Pairs zawodnik ForBET Włókniarza Częstochowa został pokonany dopiero w finałowym biegu.

Triumfatorem zawodów w Toruniu zgodnie z przewidywaniami był zespół Fogo Power w składzie Emil Sajtfudinow, Jarosław Hampel i rezerwowy Janusz Kołodziej. Zawodnicy leszczyńskiej Unii jako jedyni znaleźli sposób na znakomicie dysponowanego na MotoArenie Leona Madsena, który wespół z Martinem Smolińskim i Andrzejem Lebiediediew reprezentowali  Trance MF Pro Race Team. Na trzecim stopniu podium uplasowała się ekipa Monster Energy Speedway Team w składzie Greg HancockPaweł Przedpełski i Jack Holder.

Klasyfikacja:

I. Fogo Power: 30
3. Jarosław Hampel (3,2,3,3,-,1*,2*) 14+2
4. Emil Sajfutdinow (2*,1*,2*,2*,3,2,3) 15+4
14. Janusz Kołodziej (1) 1

II. Trans MF Pro Race Team: 23
11. Martin Smolinski (0,-,-,1,1,2*,0) 4+1
12. Leon Madsen (3,3,3,3,3,3,1) 19
18. Andzejs Lebiediew (0,0) 0

III. Monster Enrgy Speedway Team: 17
7. Greg Hancock (2,3,-,1,2*,0) 8+1
8. Paweł Przedpełski (1*,1,2,-,3,1) 8+1
16. Jack Holder (1*,0) 1+1

IV. Starkom Racing Team: 17
5. Vaclav Milik (3,1,-,2,2,3) 11
6. Gleb Chugunov (0,-,0,0,-) 0
15. Max Fricke (3,3,0,0) 6

V. ekantor.pl Team: 11
1. Piotr Protasiewicz (1,0,1*,1*,2) 5+2
2. Patryk Dudek (0,2,2,2,0) 6
13. Grzegorz Zengota – nie startował

VI. Team Bauhaus: 10 
9. Andreas Jonsson (1*,2,0,3,1) 7+1
10. Jacob Thorssell (2,T,1,0,0) 3
17. Wiktor Lampart – nie startował

Bieg po biegu:
Bieg 1. J. Hampel, E. Sajfutdinow, P. Protasiewicz, P. Dudek 5:1
Bieg 2. V. Milik, G. Hancock, P. Przedpełski, G. Chugunov 3:3
Bieg 3. L. Madsen, J. Thorssell, A. Jonsson, M. Smolinski 3:3
Bieg 4. G. Hancock, P. Dudek, P. Przedpełski, P. Protasiewicz 4:2
Bieg 5. M. Fricke, A. Jonsson, V. Milik, J. Thorssell (T) 4:2
Bieg 6. L. Madsen, J. Hampel, E. Sajfutdinow, A. Liebiedew 3:3
Bieg 7. M. Fricke, P. Dudek, P. Protasiewicz, G. Chugunov 3:3
Bieg 8. L. Madsen, P. Przedpełski, J. Holder, A. Lebiediew 3:3
Bieg 9. J. Hampel, E. Sajfutdinow, J. Thorssell, A. Jonsson 5:1
Bieg 10. L. Madsen, V. Milik, M. Smolinski, G. Chugunov 4:2
Bieg 11. A. Jonsson, P. Dudek, P. Protasiewicz, J. Thorssell 3:3
Bieg 12. J. Hampel, E. Sajfutdinow, G. Hancock, J. Holder 5:1
Bieg 13. L. Madsen, P. Protasiewicz, M. Smolinski, P. Dudek 4:2
Bieg 14. P. Przedpełski, G. Hancock, A. Jonsson, J. Thorssell 5:1
Bieg 15. E. Sajfutdinow, V. Milik, J. Kołodziej, M. Fricke 4:2

Półfinały:
Bieg 16. V. Milik, E. Sajfutdinow, J. Hampel, M. Fricke 3:3
Bieg 17. L. Madsen, M. Smolinski, P. Przedpełski, G. Hancock 5:1

Finał:
Bieg 18. E. Sajfutdinow, J. Hampel, L. Madsen, M. Smolinski 5:1