CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Wysokie zwycięstwo Sparty

Wysokim zwycięstwem żużlowców Betardu Sparty Wrocław zakończyło się zaległe pierwsze półfinałowe spotkanie PGE Ekstraligi z Unią Tarnów (54:36). Startujących na obiekcie w Częstochowie w roli gospodarzy wrocławian do czwartkowego zwycięstwa poprowadził Tai Woffinden (13). Kapitalny występ zaliczył także 17-letni Maksym Drabik (11+1), który obok byłego mistrza świata był najskuteczniejszym zawodnikiem Sparty. W zespole Jaskółek najlepiej punktowali Martin Vaculik (11+1) oraz Janusz Kołodziej (11).

Spotkanie rewanżowe odbędzie się już w najbliższą niedzielę (tj. 13.09) w Tarnowie.

Betard Sparta Wrocław – 54
9. Tai Woffinden 13 (3,2,2,3,3)
10. Vaclav Milik 6+2 (1,1′,1′,3,-)
11. Tomasz Jędrzejak 2+1 (0,1′,1,-)
12. Michael Jepsen Jensen 10 (2,2,3,0,3)
13. Maciej Janowski 9+1 (1,3,3,2′,0)
14. Damian Dróżdż 3+1 (2′,0,1)
15. Maksym Drabik 11+1 (3,3,0,3,2′)

Unia Tarnów – 36
1. Martin Vaculik 11+1 (2,3,1′,1,2,2)
2. Artur Mroczka 0 (0,0,-,-)
3. Kenneth Bjerre 8 (3,2,3,0,0)
4. Leon Madsen 5+1 (1,1′,0,2,1)
5. Janusz Kołodziej 11+2 (2,3,2,2,1′,1′)
6. Ernest Koza 1 (1,0,0)
7. Arkadiusz Madej 0 (0,0,0)

Bieg po biegu:
1: (62,43) Woffinden, Vaculik, Milik, Mroczka 4:2
2: (62,90) Drabik, Dróżdż, Koza, Madej 5:1 (9:3)
3: (62,20) Bjerre, Jensen, Madsen, Jędrzejak 2:4 (11:7)
4: (62,30) Drabik, Kołodziej, Janowski, Madej 4:2 (15:9)
5: (62,93) Vaculik, Jensen, Jędrzejak, Mroczka 3:3 (18:12)
6: (62,36) Janowski, Bjerre, Madsen, Dróżdż 3:3 (21:15)
7: (62,89) Kołodziej, Woffinden, Milik, Koza 3:3 (24:18)
8: (63,05) Janowski, Kołodziej, Vaculik, Drabik 3:3 (27:21)
9: (63,24) Bjerre, Woffinden, Milik, Madsen 3:3 (30:24)
10: (63,02) Jensen, Kołodziej, Jędrzejak, Madej 4:2 (34:26)
11: (63,64) Milik, Janowski, Vaculik, Bjerre 5:1 (39:27)
12: (62,65) Drabik, Vaculik, Dróżdż, Koza 4:2 (43:29)
13: (62,74) Woffinden, Madsen, Kołodziej, Jensen 3:3 (46:32)
14: (63,74) Jensen, Drabik, Madsen, Bjerre 5:1 (51:33)
15: (63,83) Woffinden, Vaculik, Kołodziej, Janowski 3:3 (54:36)

NCD: Kenneth Bjerre (62,20 sek – nowy rekord toru) w 3. biegu
Sędzia: Krzysztof Meyze
Zawodnicy startowali wg II zestawu