CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Z dużej chmury mały deszcz. Karol Baran nie dla Włókniarza?

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2017 nie ujrzymy w barwach Włókniarza Karola Barana. Klub z Częstochowy wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Stanowisko klubu:

W związku z pojawiającymi się pytaniami Kibiców odnośnie absencji Karola Barana w ostatnich sparingach, pragniemy poinformować, iż na tę chwilę z przyczyn niezależnych od nas, zawodnik ten nie może reprezentować barw naszego klubu. Okoliczności, jakie pojawiły się w ostatnich dniach, na ten moment uniemożliwiają naszą dalszą współpracę. Przyczyną rozstania nie są rozliczenia finansowe pomiędzy klubem a zawodnikiem, czy też poziom sportowy zawodnika, który był jak najbardziej prawidłowy.

Jednocześnie podkreślamy, że nie jest naszą intencją dezinformowanie Państwa, a milczenie w tej sprawie wynika z ustaleń pomiędzy klubem a zawodnikiem.

Stanowisko częstochowskiego klubu ma się jednak nijak do tego, co o całej  sprawie sądzi zawodnik. Wychowanek Stali Rzeszów na swoim profilu portalu społecznościowego, twierdzi bowiem, że nie ma przeciwwskazań do jego tegorocznych startów. – Pewnie wielu z Was zdążyło już przeczytać internetowe rewelacje na mój temat. Jak widzicie ktoś skutecznie działa abym sobie nie pojeździł w tym roku. W zeszłym sezonie przejechałem 9 sparingów(nie meczów, bo nikt mi za nie nie zapłacił) to zrobiono ze mnie zdrajcę. Zdążyłem już przywyknąć do słów “prezesów” i wiem, że umowy i zaufanie są teraz mało warte. Aktualnie nie ma żadnych przeciwwskazań co do moich startów. Mogę jeździć i chce jeździć. Ostateczne zdanie nie należy jednak do mnie. Ja ze swojej strony zrobiłem wszystko, co na ten moment mogłem. A ze sprawą, o której mówi się w kuluarach mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że nie mam nic wspólnego.