CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Za nami runda zasadnicza. Mickiewicz Kluczbork rywalem AZS-u w walce o utrzymanie

Za nami runda zasadnicza. Mickiewicz Kluczbork rywalem AZS-u w walce o utrzymanie

W minioną sobotę rozegrano ostatnie spotkania fazy zasadniczej rozgrywek I ligi w sezonie 2018/2019. Znamy zatem ćwierćfinalistów, a także cztery ekipy które o utrzymanie będą musiały walczyć w fazie play out. Niestety w tym ostatnim gronie znalazła się drużyna Tauron AZS Częstochowa. Podopieczni trenera Piotra Łuki fazę zasadniczą zakończyli na ostatniej 14. pozycji i o zachowanie ligowego bytu będą rywalizować z beniaminkiem UKS Mickiewiczem Kluczbork.

Pierwsze dwa spotkanie (8-9 marca) odbędą się w Kluczborku, gdyż drużyna Mickiewicza została sklasyfikowana wyżej w ligowej klasyfikacji (11. miejsce). W kolejny piątek (15 marca) zespoły przeniosła się do Częstochowy. Rozegranie czwartego (Częstochowa) i piątego (Kluczbork) meczu będzie uzależnione od aktualnego wyniku rywalizacji. Drużyny w play out będą grać do trzech zwycięstw. W drugiej parze o utrzymanie zmierzą się AZS AGH Kraków i STS Olimpia Sulęcin.

W ćwierćfinale rozgrywek zagra natomiast druga drużyna z naszego miasta Exact Systems Norwid. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Radosława Panasa w walce o półfinał będzie APP Krispol Września. W pozostałych parach  1/8 zagrają: Lechia Tomaszów Mazowiecki z KPS Siedlce, Stal Nysa z Gwardią Wrocław i MKS Ślepsk Suwałki z BBTS Bielsko-Biała.

O 9. miejsce powalczą z kolei Buskowianka Kielce z MCKiS Jaworzno.