CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Zakończenie rundy zasadniczej w Częstochowie

W piątkowy wieczór siatkarze AZS-u Częstochowa rozegrają ostatni przed własną publicznością mecz w fazie zasadniczej trwającego sezonu PlusLigi. Rywalem Akademików będzie drużyna Lotosu Trefla Gdańsk. Bezpośrednią relację ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport, a początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30.

Choć do zakończenia rudny zasadniczej zostały jeszcze dwa spotkania od dłuższego czasu już wiadomo, że Akademików czeka rywalizacja w play out. W tym sezonie jest ona o tyle istotne, że przegrany będzie musiał o ligowy byt walczyć z jednym z pierwszoligowców. Dla AZS-u dzisiejszy mecz będzie więc czysto treningowy, podobnie zresztą jak dla gości z Gdańska. Trwający sezon nie jest zbyt udany dla ekipy Andrea Anastasiego. Po dwóch bardzo owocnych latach w których siatkarze byłego selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski wywalczyli wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, a w ostatnim sezonie przegrali rywalizację o brąz, ten trwający jest słabszy w wykonaniu gdańszczan. Lotos nie ma już szans na nic więcej, aniżeli tylko walkę o 7. miejsce na koniec sezon. I choć przed startem rozgrywek z Gdańska odeszło trzech siatkarzy, którzy w poprzednich dwóch latach tworzyli nową historię dla gdańskiej siatkówki, a byli to Murphy Troy, Sebastian Schwarz i Marco Falaschi, to mimo wszystko w nadmorskim klubie liczono na więcej. Swoje zrobiły jednak problemy zdrowotne przede wszystkim Mateusza Miki i jak się okazało krótka ławka rezerwowych.

Mimo, że będzie to mecz bez stawki na pewno obie ekipy nie odpuszczą dzisiejszej rywalizacji. Głównie dlatego by podreperować nastroje przed decydującą fazą sezonu. Ostatnie tygodnie nie są udane dla obu zespołów. Oczywiście dużo bardziej dla częstochowian. AZS prezentuje się w tym sezonie fatalnie. Podopieczni trenera Michała Bąkiewicza wygrali zaledwie 4 z 28 spotkań. Nie może dziwić więc fakt, że od kilkunastu tygodniu Akademicy okupują ostatnie miejsce w tabeli z dość dużą stratą do reszty rywali. Do przedostatniej Łuczniczki Bydgoszcz częstochowianie tracą aż 7 punktów. Nie wiadomo jeszcze z kim biało-zieloni będą rywalizować w meczu o 15. miejsce. Wydaje się, że na dwie kolejki przed zakończeniem rudny zasadniczej będzie to ktoś z dwójki Łucznika BydgoszczBBTS Bielsko-Biała. Ostatnie tygodnie nie są udane także dla siatkarzy Lotosu. W trzech ostatnich pojedynkach gdańszczanie zdobyli tylko dwa punkty i to w dodatku w rywalizacji z przedostatnią Łuczniczką Bydgoszcz.

AZS Częstochowa
1. Tomasz Kowalski
2. Łukasz Polański
3. Stanisław Wawrzyńczyk
5. Mykoła Moroz
6. Adam Kowalski
7. Michał Szalacha
10. Bartosz Buniak
12. Kamil Ociepka
13. Rafał Szymura
14. Oleksandr Grebeniuk
15. Bartłomiej Janus
16. Adrian Szlubowski
17. Konrad Buczek

Lotos Trefl Gdańsk
1. Patryk Niemiec
2. Wojciech Grzyb
3. Piotr Gacek
4. Przemysław Stępień
5. Bartosz Pietruczuk
6. Szymon Jakubiszak
7. Damian Schulz
8. Maciej Ptaszyński
9. Dmytro Pashytskyy
10. Bartosz Gawryszewski
11. Wojciech Ferens
13. Szymon Romać
15. Mateusz Mika
16. Fabian Majcherski
17. Miłosz Hebda
19. Sebastian Sobczak
20. Michał Masny