CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Zakończenie sezonu w Częstochowie

Już w najbliższą niedzielę (tj. 4.10) na zakończenie sezonu żużlowego w Częstochowie odbędzie się III Turniej o Puchar Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 15:00. Na starcie niedzielnych zawodów ujrzymy m.in Drużynowych Mistrzów Polski, Grzegorza Zengotę i Przemysława Pawlickiego czy uczestnika cyklu Grand Prix, Andreasa Jonssona.

Turniej o Puchar Prezydenta ma w naszym mieście krótką historię. Pierwszą edycję rozegrano w 2012 roku, a na najwyższym stopniu podium stanął wówczas Nicki Pedersen. Duńczyk w biegu finałowym pokonał Emila Sajfutdinowa oraz Dawida Stachyrę. Dwa lata temu drugą edycję zdominowali żużlowcy Włókniarza Częstochowa. Wygrał Grigorij Łaguta przed Rune Holtą. Trzeci był ówczesny zawodnik Orła Łódź, Peter Kildemand który kilka tygodni później również został żużlowcem Włókniarza. W ubiegłym roku zawodów nie rozegrano.

Choć na liście startowej brakuje zapowiadanych wcześniej zawodników ze światowego TOP-u, organizatorom udało się skompletować ciekawą obsadę. Jeśli tylko warunki torowe na to pozwolą kibice zgromadzeni na trybunach Areny Częstochowa powinni być świadkami dobrego ścigania. Na pewno sympatycy Włókniarza wobec braku na liście startowej przedstawiciela miejscowego Stowarzyszenia, będą mocniej trzymać kciuki za Maksyma Drabika. Wychowanek Włókniarza podczas spotkań wrocławskiej Sparty w fazie play off rozgrywanych na torze w Częstochowie otrzymywał olbrzymie wsparcie ze strony częstochowskich fanów. Nie inaczej powinno być w niedzielę. Drabik, który na owalu przy Olsztyńskiej czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie będzie również jednym z faworytów imprezy.

Apetyt na zwycięstwo będzie mieć także Grzegorz Zengota. Żużlowiec Fogo Unii w ostatnich tygodniach znajduje się w wybornej formie. Tor w Częstochowie również przed nim nie kryje większych zagadek, gdyż popularny Zengi w 2012 roku startował na nim na co dzień. Do grona faworytów niedzielnych zawodów należy zaliczyć także Andreasa Jonssona, Patryka Dudka, Leona Madsena czy Przemysława Pawlickiego.

Kibice Włókniarza powinni zwrócić uwagę również na Dawida Stachyrę, Wiktora Kułakowa czy Nicolaia Klindta. O tej trójce spekuluje się w kontekście startów w biało-zielonych barwach w przyszłorocznych rozgrywkach Polskiej 2. Ligi Żużlowej.

Lista startowa:
1. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
2. Vaclav Milik (Betard Sparta Wrocław)
3. Dawid Stachyra (KSM Krosno)
4. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)
5. Andreas Jonsson (SPAR Falubaz Zielona Góra)
6. Wiktor Kułakow (Unia Tarnów)
7. Andriej Karpow (Speedway Wanda Kraków)
8. Patryk Dudek (SPAR Falubaz Zielona Góra)
9. Kacper Gomólski (KS Toruń)
10. Scott Nicholls (MDM Komputery ŻKS Ostrovia Ostrów)
11. Leon Madsen (Unia Tarnów)
12. Adrian Miedziński (KS Toruń)
13. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
14. Nicolai Klindt (Orzeł Łódź)
15. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
16. Hubert Łęgowik (MRGARDEN GKM Grudziądz)

Bilety:
– 50 i 30 zł (sektor centralny)
– 20 zł (bilet normalny)
– 15 zł (bilet ulgowy)

Początek zawodów: 15:00