CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Zaległy mecz z ROW-em odbędzie się w…. Rybniku

Zaległy mecz z ROW-em odbędzie się w…. Rybniku

speedwayekstraliga.pl | Przemysław Gąbka

Wczorajszy mecz 13. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Eltrox Włókniarzem Częstochowa, a PGG ROW-em Rybnik nie doszedł do skutku. Przeszkodą w rozegraniu pojedynku był częstochowski tor, który od dwóch tygodni jest w złym stanie. Wiadomo już że w nowym terminie (09.09), drużyny spotkają się ponownie, jednak nie w Częstochowie, a w… Rybniku. Za zgodą obu drużyn i władz PGE Ekstraligi, postanowiono że zaległe spotkanie 13. kolejki odbędzie się na stadionie przy ulicy Gliwickiej.

Poniżej prezentujemy dzisiejszy komunikat Eltrox Włókniarza w sprawie meczu z PGG ROW-em Rybnik.

Drodzy Kibice,

w ostatnich dniach informowaliśmy Was o poważnej awarii wodociągów, jaka miała miejsce na naszym stadionie (poniżej załączamy pismo od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie, które potwierdza wystąpienie opisanej awarii). Mimo usunięcia samego wycieku ilość wody, jaka znajduje się pod naszym obiektem, ma ogromny wpływ na stan nawierzchni toru. Co więcej, ostatnie deszczowe dni nie ułatwiły nam zadania w pozbyciu się wody.

W dużej mierze przez te okoliczności, mimo naszych usilnych starań, wczorajszy mecz pomiędzy Eltrox Włókniarzem Częstochowa a PGG ROW Rybnik nie doszedł do skutku. Dziś od samego rana rozpoczęły się prace związane z odwodnieniem obiektu – dowodzi nimi firma z branży wodociągowej. Na teren stadionu ponownie wezwane zostało pogotowie wodociągowe.

W związku z zaistniałą sytuacją i pracami na naszym obiekcie i torze oraz zapowiadanymi opadami deszczu zwróciliśmy się do Ekstraligi Żużlowej, oraz zaprzyjaźnionego klubu z Rybnika o możliwość rozegrania zaległego meczu na torze w Rybniku. Mamy nadzieję, że w tym czasie firmy pracujące na obiekcie pomogą osuszyć teren, co umożliwi nam przygotowanie toru.