CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Zapomnieć o pierwszej rundzie. Przed meczem UKS Mickiewicz – Tauron AZS

Zapomnieć o pierwszej rundzie. Przed meczem UKS Mickiewicz – Tauron AZS

Justyna Jaworska

Za siatkarzami Tauron AZS Częstochowa fatalna pierwsza część sezonu zasadniczego. Akademicy na trzynaście spotkań wygrali zaledwie dwa i  doznali aż jedenastu porażek. Z mizernym dorobkiem 7 punktów podopieczni trenera Piotra Łuki zamykają ligową tabelę. W ostatnim tygodniu częstochowianie przegrali dwa bardzo ważne mecze z KPS Siedlce i Olimpią Sulęcin przez co na dobre utknęli na ligowym dnie.

Czasu na wyciągnięcie wniosków po półmetku fazy zasadniczego jednak nie ma. Już w najbliższą sobotę (tj. 08.12) Tauron AZS wyjazdowym meczem z UKS Mickiewiczem Kluczbork rozpocznie rundę rewanżową. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18. Pojedynek z beniaminkiem jest kolejnym meczem, w którym Akademicy spotykają się z rywalem z dolnych rejonów tabeli. Niestety w konfrontacjach w Siedlcach i Sulęcinie drużyna nie ugrała nic i znalazła się w bardzo trudnym położeniu. Jeśli bez żadnych zdobyczy punktowych częstochowianie wrócą także z Kluczborka to ich szansę na uniknięcie gry w fazie play out będą praktycznie zerowe. Oczywiście matematycznie wszystko będzie możliwe, wszak przed drużyną cała runda rewanżowa, a co za tym idzie sporo punktów do ugrania. Jeśli jednak zespół nie punktuje z ligowymi sąsiadami trudno oczekiwać by nagle urywała punkty najlepszym.

W Kluczborku faworytem będą jednak gospodarze. UKS Mickiewicz przez długi czas był czerwoną latarnią ligi. Przez dziesięć pierwszych kolejek podopieczni trenera Mariusza Łysiaka nie potrafili odnieść zwycięstwa. Przełamanie przyszło dopiero w starciu z innym z beniaminków MCKiS Jaworzno. Po zwycięstwie 3:1 gracze z Kluczborka poszli za ciosem i… wygrali dwa kolejne mecze. Tym razem z przysłowiowym kwitkiem odprawili spadkowiczów PlusLigi, Buskowiankę Kielce i BBTS Bielsko-Biała. UKS Mickiewicz błyskawicznie opuścił ostatnie miejsce w ligowej tabeli i w chwili obecnej z dorobkiem 12 punktów plasuje się na 12. pozycji z bardzo niewielką bo zaledwie 3 punktową stratą do dziewiątego KPS Siedlce.

Zwyżka formy Mickiewicza przy jednoczesnych fatalnych wynikach AZS-u karzą faworyta jutrzejszej konfrontacji upatrywać właśnie w drużynie gospodarzy. Jeśli się tak stanie to Tauron AZS – jak wspomniano wcześniej – po takim ciosie może się już nie podnieść do końca sezonu zasadniczego i o ligowy byt będzie musiał drżeć do zakończenia fazy play out.

UKS Mickiewicz Kluczbork
1. Jędrzej Brożyniak – rozgrywający
2. Maciej Polański – środkowy
4. Kacper Popik – rozgrywający
6. Dominik Miarka – przyjmujący
7. Maciej Kowalonek – przyjmujący
8. Konrad Mucha – środkowy
9. Adam Parcej – przyjmujący
10. Gracjan Sachnik – libero
11. Piotr Jedliński – środkowy
12. Mateusz Frąc – atakujący
13. Jakub Gontarewicz – rozgrywający
14. Artur Pasiński – przyjmujący
16. Paweł Stysiał – libero
17. Jędrzej Maćkowiak – środkowy
18. Mateusz Szyporta – przyjmujący
19. Patryk Napiórkowski – atakujący

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksandar Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
9. Sławomir Stolc – przyjmujący
10. Wiktor Siewierski – środkowy
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mateusz Piotrowski – atakujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
16. Chono Penchev – rozgrywający
18. Maciej Borris – środkowy
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
21. Jakub Bik – libero