CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Zapowiedź meczu KantorOnline Włókniarz – Betard Sparta

W najbliższą sobotę (10 maja) w meczu 4. kolejki Enea Ekstraligi, KantorOnline Włókniarz Częstochowa podejmować będzie Betard Spartę Wrocław. Początek spotkania o godzinie 19.00.

Wrocławianie, którzy w przedsezonowych prognozach stawiani byli w roli “czarnego konia” rozgrywek, póki co zawodzą na całej linii. W trzech pierwszych spotkaniach tegorocznej Enea Ekstraligi podopieczni Piotra Barona zdobyli zaledwie jeden punkt i zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Na inaugurację zespół z Wrocławia uległ Stali Gorzów, a następnie poniósł sromotną porażkę z Unibaksem w Toruniu. Przed tygodniem ekipa ze stolicy Dolnego Śląska w niezwykle szczęśliwych okolicznościach wywalczyła remis z Fogo Unią Leszno. Ogromną zasługę w tej kwestii miał ukarany żółtą kartką zawodnik Byków – Nicki Pedersen.

Zawodnicy Betard Sparty w kontekście walki o rundę play-off na porażki nie mają już czasu, dlatego w Częstochowie zrobią wszystko, żeby odnieść pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Zrealizowanie zamierzonego celu będzie jednak niezwykle trudne, tym bardziej że dyspozycja wielu wrocławskich zawodników pozostawia wiele do życzenia. Kibiców Sparty najbardziej niepokoi forma tych, którzy w sezonie 2014 mieli decydować o sile zespołu, czyli Taia Woffindena i Troya Batchelora. Obaj jeżdżą w przysłowiową kratkę i prawdę mówiąc trudno jednoznacznie stwierdzić jakie oblicze zaprezentują na torze SGP Areny.

Wrocławski zespół faworytem sobotniego meczu wprawdzie nie jest, ale mimo wszystko stać go na sprawienie niespodzianki. Zawodnicy Betard Sparty w przeważającej części dość dobrze czują się na częstochowskim owalu, dlatego przy trafnym doborze ustawień motocykli mogą napsuć miejscowym sporo krwi. Znajomość toru przy. ul. Olsztyńskiej będzie atutem zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Włókniarza – wspomnianego Taia Woffindena i Tomasza Jędrzejaka. Popularny “Ogór” przy okazji przedsezonowego treningu punktowanego sam podkreślił, że nawierzchnia w Częstochowie bardzo mu odpowiada i zazwyczaj osiąga tutaj dobre wyniki. Mocnym punktem wrocławskiego zespołu powinien być również Maciej Janowski, który w meczu z Lesznem wywalczył 12 punktów z bonusem. Skład gości uzupełnią nieobliczalni Jurica Pavlic oraz juniorzy w postaci Patryka Dolnego i Patryka Malitowskiego.

Włókniarze opromienieni wygraną w Gdańsku będą chcieli podtrzymać zwycięską passę i wydaje się, że mają ku temu spore szanse. Podobnie jak w Gdańsku, także i teraz częstochowskie Lwy wystąpią w swoim najmocniejszym zestawieniu. Tegoroczny debiut przed częstochowską publicznością zaliczą m.in. Grigorij Łaguta i Michael Jepsen Jensen. Duńczyk nie wystąpił wprawdzie w inauguracyjnym meczu szwedzkiej Elitserien, ale jak zapewnia Jarosław Dymek, menedżer KantorOnline Włókniarza, w sobotę będzie gotowy w stu procentach. W awizowanym zestawieniu biało-zielonych nie może również zabraknąć fenomenalnego Duńczyka, Petera Kildemanda i krajowego lidera Włókniarza, Grzegorza Walaska. Częstochowscy kibice, którzy zapewne licznie wypełnią trybuny SGP Areny nie mają wątpliwości, że wspomniana czwórka zawodników przechyli szale zwycięstwa na stronę gospodarzy.

Na pokaźną zdobycz punktową w meczu z Betard Spartą Wrocław liczyć będzie również Artur Czaja. Lider częstochowskich młodzieżowców występem w Gdańsku potwierdził, że problemy sprzętowe ma za sobą i w kolejnych spotkaniach może być solidnie punktującym zawodnikiem. Na chwilę obecną nierozstrzygniętą kwestią pozostaje obsada drugiego juniora. O tym, kto będzie partnerem Czai rozstrzygną przedmeczowe treningi, które zaplanowano na czwartek i piątek (8-9 maja). O miejsce w składzie rywalizują Rafał Malczewski i Hubert Łęgowik. Na treningach pojawią się niemal wszyscy zawodnicy Lwów. Wyjątkiem będzie Kildemand, który w tym samym czasie ma zaplanowane mecze w angielskiej Elite League.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden
2. Jurica Pavlic
3. Tomasz Jędrzejak
4. Troy Batchelor
5. Maciej Janowski
6. Patryk Dolny

KantorOnline Włókniarz Częstochowa
9. Grzegorz Walasek
10. Rune Holta
11. Peter Kildemand
12. Michael Jepsen Jensen
13. Grigorij Łaguta
14.
15. Artur Czaja

Początek: 19.00
Sędzia: Krzysztof Meyze