CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Zapraszamy do Opola

W świąteczną niedzielę (3 maja) warto wybrać się do Opola. Punktualnie o godzinie 16.00 na torze przy ul. Wschodniej rozegrany zostanie silnie obsadzony turniej indywidualny – “Opolska Karolinka”.

Żużel w Opolu, podobnie jak ten w Częstochowie znalazł się na przysłowiowym zakręcie. Warto zatem wspierać inicjatywy ludzi, którzy chcą krok po kroku budować nową jakość obu ośrodków żużlowych. Ten pierwszy krok postawili tydzień temu działacze Stowarzyszenia CKM Włókniarz, którzy udanie zorganizowali 45. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Drogą sterników częstochowskiego klubu chcą  podążyć były trener Włókniarza, Piotr Żyto i Andrzej Hawryluk z Havi Racing Team.

O poziom sportowy tych zawodów można być spokojnym. Organizatorom z Hawi Racing Team udało się bowiem sprowadzić na te zawody kilku czołowych zawodników świata. Fanów opolskiego speedwaya elektryzują zapewne nazwiska mistrzów świata – Tomasza Golloba i Nickiego Pedersena. To nie koniec wielkich nazwisk na liście startowej. Wystąpi bowiem także aktualny mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata Rosjanin Emil Sajfutdinow, który znany jest z efektownej jazdy, a także trzech innych zawodników ze światowej czołówki: Słowak Martin Vaculik – Indywidualny Mistrz Europy 2013, Duńczyk Peter Kildemand i Rosjanin Artiom Łaguta.

Na liście startowej turnieju “Opolska Karolinka” nie brakuje również akcentów częstochowskich. Oprócz byłych stranieri Włókniarza, znajdują się również nazwiska wychowanków klubu spod Jasnej Góry. Mowa oczywiście o Sebastianie Ułamku i Arturze Czai.

Z racji tego, iż w opolskim turnieju wystartuje 13 zawodników, będzie on rozgrywany według dawno nie stosowanego systemu. W fazie zasadniczej każdy zawodnik zaprezentuje się na torze cztery razy. Następnie zostaną rozegrane półfinały i na koniec wielki finał zawodów.

Lista startowa:

1. Artem Laguta
2.Tomasz Gollob
3. Joel Andersson
4. Martin Vaculik
5. Sebastian Ułamek
6. Kenny Wennerstam
7. Emil Grondal
8. Krzysztof Buczkowski
9. Andriej Lebiediew
10. Nicki Pedersen
11. Peter Kildemand
12. Artur Czaja
13. Emil Sajfutdinow
R1. Michał Kordas

Ceny biletów:
– normalny 35 PLN
– ulgowy 25 PLN (młodzież szkół podstawowych i młodsi – niezbędna legitymacja szkolna).