CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Zderzenie dwóch rzeczywistości. W środę AZS zagra w Tomaszowie Mazowieckim

Zderzenie dwóch rzeczywistości. W środę AZS zagra w Tomaszowie Mazowieckim

Justyna Jaworska

Siatkarze Tauron AZS Częstochowa mają już tylko matematyczne szansę na uniknięcie gry w fazie play out, a co za tym idzie na bezpieczny ligowy byt. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało jeszcze sześć spotkań, a strata Akademików do 10. miejsca wynosi 8 punktów. Przed podopiecznymi trenera Piotra Łuka jednak seria meczów z drużynami z ligowej czołówki. Pierwsze już w najbliższą środę (tj. 30.01) w Tomaszowie Mazowieckim.

Napisać, że trwający sezon jest niezwykle trudny dla częstochowian to tak jakby nic nie napisać. Drużyna znalazła się na ostrym zakręcie pod wieloma względami i widmo spadku do II ligi coraz mocniej zagląda w oczy AZS-u. Zespół nie wykorzystuje swoich szans na poprawienia dorobku punktowego w starciach z rywalami z dolnych rejonów tabeli. Kolejne porażki tak jak ta w ostatnią sobotę w Krakowie tylko oddala Akademików od reszty rywali. Biało-zieloni od dłuższego czasu są outsiderem rozgrywek i powinny już teraz skupić się na play outach.  Trudno być jednak optymistą przed decydującą fazą sezonu, gdy Akademicy seryjnie przegrywają spotkania i w dość łatwy sposób oddają bardzo ważne ligowe punkty takim zespołom jak ten z Krakowa. Czekające starcia z faworyzowanymi ekipami z Tomaszowa Mazowieckiego, Suwałk, Nysy czy częstochowskiego Norwida w przypadku bardzo prawdopodobnych na ten moment porażkach na pewno nie podziałają na drużynę budująco. Na drużynę która jest w rozsypce, tym większej że przecież pod koniec ubiegło tygodnia z AZS-em pożegnał się lider Sławomir Stolc.

Starcie ubiegło sezonowych finalistów to na ten moment zderzenie dwóch rzeczywistości. Lider tabeli podejmuje bowiem ostatnią drużynę ligi nad którą ma aż 30 punktów przewagi. Jak na ogół kończą się takie starcia doskonale pokazał pierwszy mecz obu ekip, który rozegrano w hali przy Żużlowej. Pod koniec października ubiegłego roku Lechia bardzo pewnie pokonała Akademików 3:0. W środę na własnym parkiecie siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego będą oczywiście zdecydowanymi faworytami pojedynku z częstochowianami.

Lechia Tomaszów Mazowiecki
1. Adrian Mihułka – libero
2. Jacek Wieczorek – środkowy
3. Wiktor Musiał – atakujący
5. Krzysztof Pigłowski – rozgrywający
6. Bartłomiej Neroj – rozgrywający
7. Michał Błoński – przyjmujący
8. Pawel Rusin – przyjmujący
9. Adam Sobolewski – atakujący
10. Kamil Gutkowski – przyjmujący
11. Kacper Rebzda – libero
13. Przemysław Toma – środkowy
15. Bartłomiej Janus – środkowy
16. Adam Miniak – środkowy
17. Michał Lechowski – przyjmujący

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
8. Krzysztof Bieńkowski – rozgrywający
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mateusz Piotrowski – atakujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
18. Maciej Borris – środkowy
19. Bruno Romanutti – atakujący
21. Jakub Bik – libero