CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Zdobyć Bydgoszcz! Zapowiedź meczu Polonia – Eko-Dir Włókniarz

Rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej nabierają tempa. W najbliższą niedzielę (tj. 01.05) zostanie rozegrana już 6. kolejka.  Żużlowców Eko-Dir Włókniarza Częstochowa czeka trudne zadanie, gdyż na specyficznym bydgoskim torze Lwy zmierzą się z miejscową Polonią. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30.

Po 5. rozegranych rundach Polonia Bydgoszcz obok imienniczki z Piły jest jedyną drużyną, która ma rozegrane wszystkie mecze. Podopieczni Jacka Golloba wywalczyli jednak zaledwie 2 punkty i właściciel klubu, Władysław Gollob postanowił sięgnąć po posiłki. Do spotkania z Eko-Dir Włókniarzem, bydgoszczanie przystąpią wzmocnieni Łukaszem Sówką, który w piątek oficjalnie został żużlowcem Polonii. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec zbrojeń ekipy znad Brdy. Blisko finalizacji jest także wypożyczenie z Orła Łódź wychowanka klubu, Damiana Adamczaka. I choć to nie zawodnicy z pierwszoligowego top-u to na pewno większa rywalizacja o skład, może pozytywnie wpłynąć wynik drużyny. A to na razie zawodzi. Szerokim echem odbiła się zwłaszcza inauguracyjna porażka w Opolu. Nie najlepiej radzi sobie w szczególności druga linia w osobach Rafała Konopki i Mikołaja Curyły. Lepsze spotkania, słabszymi przeplata kapitan Polonii, Marcin Jędrzejewski. Kibice nie mogą narzekać jedynie na formę młodzieżowca Oskara Ajtnera-Golloba oraz dwójki Rosjan: Andreja Kudriaszowa i Wiktora Kułakowa. Ciężko ocenić formę jeżdżącego trenera Jacka Golloba, który w obliczu słabej postawy Konopki i Curyły w trybie awaryjnym wskoczył do składu Polonii.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa początku sezonu także nie zaliczy do udanych. Żużlowcy z Lwem na piersi sezon zaczęli od dwóch trudnych wyjazdów: do Piły i Gdańska. Oba zakończyły się wysoką porażką. Katastrofalnie we wspomnianych meczach wypadł były uczestnik cyklu Grand Prix Tomas H. Jonasson. Bez dobrej postawy Szweda w Bydgoszczy ciężko będzie Włókniarzom wywalczyć korzystny wynik. Na starcie sezonu spore problemy ze zdobywaniem punktów mieli również Rafał Trojanowski i Daniel Jeleniewski. Ten drugi po niepowodzeniu w Pile, szybko zrehabilitował się w Gdańsku, gdzie wywalczył 13 punktów. Przed tygodniem w spotkaniu z KSM-em Krosno popularny Jeleń również zaprezentował się przyzwoicie. W starciu z Wilkami udany powrót do Częstochowy zaliczył zakontraktowany w trakcie sezonu Sebastian Ułamek. Wychowanek Włókniarza obok Jeleniewskiego był także najskuteczniejszym zawodnikiem Lwów w Gdańsku, co pozwala mieć nadzieję że doświadczony żużlowiec będzie jednym z liderów zespołu. Nieustabilizowaną formę prezentuje z kolei Artur Czaja. Najlepszy zawodnik Włókniarza w meczu w Pile, kompletnie zawiódł w Gdańsku. W pojedynku z KSM-em zaczął przeciętnie, ale z każdym kolejnym biegiem prezentował się coraz lepiej. Niestety dla zespołu wysokiej dyspozycji sprzed roku nie może odnaleźć kapitan Rafał Trojanowski. To w obliczu kontuzji Mateusza Borowicza sprawiło, iż sztab szkoleniowy po raz pierwszy w tym sezonie sprawdzi Duńczyka Nicolaia Klindta. Silnym punktem Włókniarza w niedzielnym pojedynku powinien być Hubert Łęgowik. Młodzieżowiec Lwów w dwóch ostatnich meczach udowodnił, że może być jednym z liderów drużyny.

W tym sezonie bydgoszczanie na swoim torze rozegrali dwa spotkania. W 2. kolejce Nice PLŻ po wyrównanym meczu pokonali Speedway Wandę Instal Kraków 49:41. Bohaterem tamtego spotkania był młodzieżowiec Oskar Ajtner-Gollob. Przed dwoma tygodniami poloniści dość nieoczekiwanie przegrali przed własną publicznością ze Stalą Rzeszów 43:47.

Polonia Bydgoszcz:
9. Andrej Kudriaszow
10. Rafał Konopka
11. Wiktor Kułakow
12. Mikołaj Curyło
13. Marcin Jędrzejewski
14. Oskar Ajtner-Gollob

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Sebastian Ułamek
2. Nicolai Klindt
3. Daniel Jeleniewski
4. Artur Czaja
5. Tomas H. Jonasson
6. Oskar Polis