CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Zdobyć Kraków! Przed meczem Speedway Wanda – Eko-Dir Włókniarz

W najbliższą niedzielę 26 czerwca w ramach 12. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej drużyna Eko-Dir Włókniarza Częstochowa uda się do Krakowa na mecz z miejscową Speedway Wandą Kraków. Przed spotkaniem trudno wskazać zdecydowanego faworyta, gdyż obie ekipy sąsiadują w ligowej tabeli. Eko-Dir Włókniarz ma na swoim koncie 11 punktów i zajmuje 6. miejsce, gospodarze jutrzejszego pojedynku z 6 “oczkami” plasują się na 7. pozycji w ligowej klasyfikacji. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 13:45.

Częstochowianie do spotkania w Grodzie Kraka przystąpią zmotywowani po efektownym zwycięstwie przed tygodniem z liderem rozgrywek Lokomotivem Daugavpils. Włókniarz sięgnął nie tylko po 2 ligowe “oczka”, ale również po punkt bonusowy. Świetnie w starciu z Łotyszami zaprezentowali się liderzy Lwów Daniel Jeleniewski, Sebastian Ułamek i Nicolai Klindt, który dość niespodziewanie stał się jedną z kluczowych postaci w zespole. Wysokie zwycięstwo nad Lokomotivem nie byłoby możliwe, gdyby nie bardzo dobra postawa młodzieżowców Huberta Łęgowika i Oskara Polisa. Młode Lwy wysoką formę potwierdziły w niedawnych eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych, gdzie w pokonanym polu pozostawili swoich rówieśników ścigających się na co dzień w PGE Ekstralidze. Sztab szkoleniowy Eko-Dir Włókniarza w osobach Józefa Kafla i Michała Finfy po ubiegłotygodniowym meczu nie mógł być zadowolony z dyspozycji Artura Czai i Mateusza Borowicza. Wspomniana dwójka razem zdobyła zaledwie 3 punkty i w Krakowie zastąpią ich Jacob Thorssell i Rafał Trojanowski. Obecność w składzie tego drugiego to spore zaskoczenie. Popularny Trojan wciąż nie może znaleźć formy z poprzednich sezonów, ale należy pamiętać że w to właśnie w Krakowie spędził ostatnie lata. Wydaje się, że to właśnie stolica Małopolski jest najlepszym miejscem na przełamanie dla Trojanowskiego.

Speedway Wanda Instal w niedzielnym meczu wystartuje w najmocniejszym zestawieniu. Nie zabraknie liderów Grzegorza Walaska i Patricka Hougaarda, a także znajdującego się ostatnio w rewelacyjnej dyspozycji Sama Mastersa. Australijczyk miał duży wkład w niedawnym zwycięstwie krakowian z Wybrzeżem Gdańsk. Masters był również najlepiej punktującym żużlowcem Wandy w ostatnim ligowym pojedynku w Łodzi, gdzie krakowianie ulegli 38:52. Zawodnicy i sztab szkoleniowy zapowiadają, że jutro interesuje ich tylko zwycięstwo. Prawda jest jednak taka, że na kolejne porażki zwłaszcza na swoim torze krakowianie pozwolić sobie po prostu nie mogą. Uczciwie trzeba przyznać, że Wanda rozczarowuje w trwających rozgrywkach. Po pierwszych niepowodzeniach i zakontraktowaniu Grzegorza Walaska wydawało się, że zespół wskoczy na właściwe tory. Tak się jednak nie stało i Speedway Wanda Instal zamiast zapowiadanej przed sezonem walki o finał Nice PLŻ, musi skupić się na walce o miejsce w ósemce, które gwarantuje start w rozgrywkach na zapleczu Ekstraligi w sezonie następnym. Obecnie Wanda ma 6 punktów tyle samo co ósma Polonia Bydgoszcz i tylko o dwa więcej niż KSM Krosno i Kolejarz Opole.

W pierwszym spotkaniu jakie drużyny rozegrały między sobą w tym sezonie górą byli częstochowianie. 8 maja na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej Eko-Dir Włókniarz Częstochowa pokonał Speedway Wandę Instal Kraków 51:39.

Awizowane składy:

Speedway Wanda Instal Kraków:
9. Grzegorz Walasek
10. Zbigniew Suchecki
11. Mateusz Szczepaniak
12. Patrick Hougaard
13. Sam Masters
14. Eryk Budzyń

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
1. Sebastian Ułamek
2. Jacob Thorssell
3. Nicolai Klindt
4. Rafał Trojanowski
5. Daniel Jeleniewski
6. Oskar Polis