CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Zdziesiątkowany i “bezdomny” AZS zagra ze Ślepskiem

Zdziesiątkowany i “bezdomny” AZS zagra ze Ślepskiem

Justyna Jaworska

Drużyna Tauron AZS Częstochowa przeżywa bardzo trudne chwile. Po serii porażek Akademicy na dobre zadomowili się na ostatnim miejscu w ligowej tabeli, w ostatnich dniach z klubem pożegnało się dwóch czołowych zawodników, a najbliższy mecz z MKS-em Ślepskiem Suwałki, częstochowianie rozegrają w… Kamienicy Polskiej.

Sytuacja AZS-u stała się mocno skomplikowana już latem, gdy na jaw wyszły duże problemy finansowe aktualnego mistrza I ligi. Mimo wszystko częstochowianie zdołali zmontować niezły jak się wtedy wydawało skład i przystąpili do rozgrywek ligowych. Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak niezwykle brutalna. Akademicy spisywali się dużo poniżej oczekiwań, dość szybko stając się czerwoną latarnią ligi i spadając na sam koniec ligowej klasyfikacji. Roszad było sporo od zmiany trenera po zawodników. Początkowo jednak klub starał się wymieniać najsłabsze ogniwa. Transfery Bruno Romanuttiego czy Krzysztofa Bieńkowskiego pozwalał mieć nadzieję na lepsze jutro. Ponowne problemy zaczęły się bardzo szybko. Najpierw po zaledwie kilku dniach od parafowania umowy z klubem rozstał się Aleksander Maziarz, a w ostatnich dniach na podobny krok zdecydowali się dwaj najskuteczniejsi gracze AZS-u, Sławomir Stolc i Mateusz Piotrowski.

Tauron AZS nie przestał za to przegrywać. Po 21. kolejkach podopieczni trenera Piotra Łuki z 14 punktami plasują się na ostatnim miejscu ze sporą bo 6 punktową stratą do przedostatniej Olimpii Sulęcin. Szansę na uniknięcie gry w fazie play out, są już tylko czysto matematyczne. Mimo tych wszystkich ogromnych zawirowań wokół klubu Akademicy jeszcze z Mateuszem Piotrowskim w składzie w ostatnią środę postawili się liderowi z Tomaszowa Mazowieckiego, ale przegrywając ostatecznie 3:1 po raz kolejny nie zapisali na swoim koncie ligowych punktów. O poprawienie ligowego dorobku niezwykle ciężko będzie także w najbliższym spotkaniu, gdy to rywalem biało-zielonych będzie piąta drużyna rozgrywek MKS Ślepsk Suwałki. Spotkanie, w którym w roli gospodarcze wystąpią częstochowianie zostanie rozegrane już jutro (tj. 02.02) w Kamienicy Polskiej przy ulicy Konopnickiej 12, a to z uwagi  na zbieżność terminów i brak dostępności hali przy Żużlowej. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17. Wstęp wolny.

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
8. Krzysztof Bieńkowski – rozgrywający
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
15. Krzysztof Rykała – atakujący
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
18. Maciej Borris – środkowy
19. Bruno Romanutti – atakujący
21. Jakub Bik – libero
#. Mikołaj Szewczyk – przyjmujący

MKS Ślepsk Suwałki
2. Patryk Szwaradzki – atakujący
3. Mateusz Laskowski – przyjmujący
4. Wojciech Siek – środkowy
5. Jakub Macyra – środkowy
7. Kamil Skrzypkowski – przyjmujący
8. Jakub Krupiński – libero
10. Ievgen Kapaiew – przyjmujący
11. Jan Tomczak – rozgrywający
12. Łukasz Rudzewicz – środkowy
13. Jakub Rohnka – przyjmujący
14. Cezary Sapiński – środkowy
15. Wojciech Winnik – atakujący
16. Paweł Filipowicz – libero
18. Kacper Gonciarz – rozgrywający