CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Złota sobota Tobiasza Musielaka i Andreasa Lyagera

Złota sobota Tobiasza Musielaka i Andreasa Lyagera

Jacek Winiarski

Sobota była udanym dniem dla dwóch żużlowców forBET Włókniarza Częstochowa, Tobiasza Musielaka i Andreasa Lyagera. Wychowanek Unii Leszno wraz z Grzegorzem Zengotą i Jakubem Jamrogem reprezentował biało-czerwone barwy w duńskim Brovst, gdzie rozegrano finał Mistrzostw Europy Par. Tofik pojawił się na torze tylko w dwóch wyścigach, ale w ostatnim biegu dnia startując w parze z Zengotą, przyjechał za plecami zielonogórzanina pokonując dwójkę Duńczyków co zapewniło reprezentacji zwycięstwo w zawodach. Ze złota w sobotę cieszył się również Andreas Lyager. Duńczyk wraz ze swoją reprezentacją wywalczył krążek w najcenniejszego kruszcu w Daugavpils, gdzie rozegrano finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.

Punktacja:
I. Reprezentacja Polski – 24 pkt.
7. Grzegorz Zengota – 16 (2,3,3,3,2,3)
8. Tobiasz Musielak – 3+2 (-,-,-,-,1*,2*)
18. Jakub Jamróg – 5+3 (1*,2*,2*,w)

II. Reprezentacja Danii – 22 pkt.
11. Michael Jepsen Jensen – 8+1 (3,1,2,-,2*,0)
12. Anders Thomsen – 13+2 (2*,3,1*,3,3,1)
20. Thomas Joergensen – 1 (1)

III. Reprezentacja Włoch – 21 pkt.
5. Nicolas Covatti – 16 (3,3,3,2,2,3)
6. Michele Paco Castagna – 5+2 (0,2*,0,0,1*,2*)

IV. Reprezentacja Szwecji – 20 pkt.
13. Oliver Berntzon – 13+1 (2*,0,3,2,3,3)
14. Linus Sundstroem – 7+1 (3,2,2*,w,-,-)

V. Reprezentacja Rosji – 16 pkt.
1. Siergiej Łogaczow – 6 (w,1,2,0,d,3)
2. Wiktor Kułakow – 10+1 (3,0,1*,3,3,0)

VI. Reprezentacja Niemiec – 10 pkt.
3. Ronny Weis – 10 (2,1,1,3,1,2)
4. Valentin Grobauer – 0 (u/-,-,-,-,-,-)

VII. Reprezentacja Łotwy – 9 pkt.
9. Rudolfs Sprogis – 7 (t,1,1,2,2,1)
10. Ricards Ansviesulis – 2+1 (1,d,d,d,1*,0)

Bieg po biegu:
1. Kułakow, Weis, Grobauer (u/ns), Łogaczow (w/su)
2. Covatti, Zengota, Jamróg, Castagna
3. Jepsen Jensen, Thomsen, Ansviesulis, Sprogis (t)
4. Sundstroem, Berntzon, Łogaczow, Kułakow
5. Covatti, Castagna, Weis, Grobauer (ns)
6. Zengota, Jamróg, Sprogis, Ansviesulis (d)
7. Thomsen, Sundstroem, Jepsen Jensen, Berntzon
8. Covatti, Łogaczow, Kułakow, Castagna
9. Zengota, Jamróg, Weis, Grobauer (ns)
10. Berntzon, Sundstroem, Sprogis, Ansviesulis (d)
11. Kułakow, Jepsen Jensen, Thomsen, Łogaczow
12. Weis, Sprogis, Ansviesulis (d), Grobauer (ns)
13. Thomsen, Covatti, Joergensen, Castagna
14. Zengota, Berntzon, Jamróg (w/u), Sundstroem (w/su)
15. Kułakow, Sprogis, Ansviesulis, Łogaczow (d)
16. Thomsen, Jepsen Jensen, Weis, Grobauer (ns)
17. Berntzon, Covatti, Castagna, Sundstroem (ns)
18. Łogaczow, Zengota, Musielak, Kułakow
19. Berntzon, Weis, Grobauer (ns), Sundstroem (ns)
20. Covatti, Castagna, Sprogis, Ansviesulis
21. Zengota, Musielak, Thomsen, Jepsen Jensen

——————————————————————————————

Punktacja:
I. Dania – 45 pkt
1. Mads Hansen – 11 (3,2,1,3,2)
2. Patrick Hansen – 12 (3,2,2,3,2)
3. Andreas Lyager – 9 (3,2,1,w,3)
4. Frederik Jakobsen – 13 (3,2,3,2,3)
5. Jonas Seifert-Salk – NS

II. Polska – 37 pkt
1. Rafał Karczmarz – 10 (2,3,2,0,3)
2. Igor Kopeć-Sobczyński – 3 (2,1,-,-,-)
3. Wiktor Lampart – 12 (2,3,3,1,3)
4. Dominik Kubera – 9 (0,3,3,3,0)
5. Daniel Kaczmarek – 3 (0,2,1)

III. Łotwa – 21 pkt
1. Oleg Michaiłow – 9 (2,3,1,2,1)
2. Artiom Trofimow – 4 (1,1,0,0,2)
3. Davis Kurmis – 4 (1,0,3,0,0)
4. Ernest Matjuszonok – 4 (1,1,2,t,u)
5. Elvis Avgucevics – NS

IV. Szwecja – 16 pkt
1. Alexander Woentin – 3 (0,1,1,1,-)
2. Christoffer Selvin – 2 (1,u,-,1,u)
3. Joel Kling – 7 (0,0,2,3,2)
4. Anton Karlsson – 3 (0,-,0,2,1)
5. Emil Millberg – 1 (0,0,1)

Bieg po biegu:
1. Jakobsen, Michaiłow, Selvin, Kubera – (3:2:0:1)
2. Lyager, Lampart, Trofimow, Woentin – (6:3:2:1)
3. P.Hansen, Karczmarz, Matjuszonok, Kling – (9:4:4:1)
4. M.Hansen, Kopeć-Sobczyński, Kurmis, Karlsson – (12:5:6:1)
5. Karczmarz, Jakobsen, Trofimow, Millberg – (14:6:9:1)
6. Michaiłow, Lyager, Kopeć-Sobczyński, Kling – (16:9:10:1)
7. Kubera, P.Hansen, Woentin, Kurmis – (18:9:13:2)
8. Lampart, M.Hansen, Matjuszonok, Selvin (u4) – (20:10:16:2)
9. Jakobsen, Matjuszonok, Woentin, Kaczmarek – (23:12:16:3)
10. Kurmis, Karczmarz, Lyager, Millberg – (24:15:18:3)
11. Lampart, P.Hansen, Michaiłow, Karlsson – (26:16:21:3)
12. Kubera, Kling, M.Hansen, Trofimow – (27:16:24:5)
13. Kubera, Karlsson, Lyager (w), Matjuszonok (t) – (27:16:27:7)
14. Kling, Jakobsen, Lampart, Kurmis – (29:16:28:10)
15. P.Hansen, Kaczmarek, Selvin, Trofimow – (32:16:30:11)
16. M.Hansen, Michaiłow, Woentin, Karczmarz – (35:18:30:12)
17. Lyager, Trofimow, Kaczmarek, Selvin (u4) – (38:20:31:12)
18. Karczmarz, M.Hansen, Karlsson, Kurmis – (40:20:34:13)
19. Lampart, P.Hansen, Millberg, Matjuszonok (u4) – (42:20:37:14)
20. Jakobsen, Kling, Michaiłow, Kubera – (45:21:37:16)

SportoweFakty.wp.pl