CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Zmazać plamę po meczu w Jaworznie. W środę mecz Tauron AZS – KPS Kielce

Zmazać plamę po meczu w Jaworznie. W środę mecz Tauron AZS – KPS Kielce

Justyna Jaworska

Siatkarze Tauron AZS Częstochowa bardzo szybko bo już w najbliższą środę (tj. 10.10) będą mieli okazję zmazać plamę po bardzo nieudanym sobotnim meczu z MCKiS Jaworzno. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Sinana Tanika w meczu 2. kolejki I ligi udali się na teren beniaminka. Po wygraniu pierwszej partii i wyrównanej walce w secie następnych, w kolejnych dwóch odsłonach Akademicy dostali srogą lekcję siatkówki od gospodarzy przegrywając do 12 i do 16. O tak słabym spotkaniu częstochowianie będą chcieli z pewnością jak najszybciej zapomnieć, a kibice oczekują że drużyna równie szybko się zrehabilituje. Najbliższa okazja już jutro, gdy to gracze Tauron AZS w spotkaniu 3. rundy zagra we własnej hali z KPS Kielce. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18.

Po ciężkim, ale zwycięskim meczu na inaugurację sezonu z Mickiewiczem Kluczbork niewielu sympatyków AZS-u przypuszczało, że biało-zieloni w starciu z drugim z beniaminków nie zdobędą choćby punktu. Mecz w Jaworznie zaczął się dla Dawida Murka i spółki obiecująco, bo od zwycięstwa w inauguracyjnej partii. Potem niestety było już znacznie gorzej. Akademicy przegrali 1:3 i z Jaworzna wrócili z niczym. Przewaga miejscowych była widoczna w szczególności w polu serwisowym i w grze w bloku. Dla usprawiedliwienia ekipy Sinana Tanika musimy wspomnieć, że drużyna po pozasportowych perturbacjach w okresie letnim jest na innym niż rywale poziomie przygotowania do trwającego już sezonu. Także zmieniony niemal całkowicie skład nie jest atutem częstochowian. Wypada mieć nadzieję, że z biegiem czasu będzie tylko lepiej. Choć patrząc po personaliach poszczególnych ekip można przewidywać, że trwającej rozgrywki I ligi będą niezwykle wyrównane i w każdym spotkaniu o ligowe punkty będzie niezwykle ciężko.

Jutrzejszy rywal KPS Kielce to spadkowicz ostatnich rozgrywek PlusLigi. Drużyna po degradacji przeszła prawdziwe trzęsienie ziemi. Zarząd wymienił praktycznie cały skład oraz dokonał rotacji w sztabie szkoleniowym. W zespole z Kielc pojawili się m.in. Sławomir Busch i Mateusz Rećko, którzy jeszcze wiosną tego roku świętowali z AZS-em mistrzostwo I ligi. Początek rozgrywek w wykonaniu drużyny trenera Mateusza Grabdy nie jest jednak zbyt udany. Kielczanie w dwóch pierwszych spotkaniach sezonu doznali bowiem dwóch porażek i to w obu przypadkach przed własną publicznością. Na początek rozgrywek przegrali po tie breaku z Gwardią Wrocław, zaś w ubiegłym tygodniu musieli uznać wyższość drugiego ze spadkowiczów PlusLigi, BBTS-u Bielsko-Biała. Porażka z wrocławianami były chyba szczególnie dotkliwa. Nie dość, że odniesiona na inaugurację rozgrywek i to we własnej hali to dodatkowo w starciu z beniaminkiem. KPS z 1 “oczkiem” zajmuje bardzo odległe 12. miejsce. Z pewnością niepowodzenia z pierwszych spotkań goście jutrzejszego pojedynku będą chcieli powetować właśnie w starciu z częstochowianami, którzy jak wcześniej wspomniano na tym etapie rozgrywek zmagają się ze swoimi problemami.

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
9. Sławomir Stolc – przyjmujący
10. Wiktor Siewierski – środkowy
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mateusz Piotrowski – atakujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
16. Chono Penchev – rozgrywający
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
21. Jakub Bik – libero

KPS Kielce
2. Marcin Jaskuła – libero
4. Grzegorz Kowalczyk – libero
5. Sławomir Busch – przyjmujący
6. Kamil Kosiba – przyjmujący
7. Jakub Szymański – przyjmujący
9. Michał Godllewski – atakujący
10. Mateusz Rećko – atakujący
13. Piotr Adamski – rozgrywający
14. Karol Duda – środkowy
15. Maksymilian Starzec – środkowy
16. Adam Woźnica – środkowy
17. Grzegorz Pacholczak – przyjmujący
20. Marcin Karakuła – rozgrywający